Chystáte sa využívať služby štátu cez mobil? Postačí k tomu aktivácia aplikácie Mobilné ID, tvrdí štátny tajomník Hargaš

Ján Hargaš
Štátny tajomník pre informatizáciu na MIRRI SR Ján Hargaš. Foto: SITA/Branislav Bibel

Hlavný problém využívania elektronických služieb štátu je to, že sú ťažko použiteľné a prístupné. Podľa štátneho tajomníka Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Jána Hargaša sa to po zavedení aplikácie Mobilné ID zmení, používatelia budú potrebovať iba jeho aktiváciu vo svojom mobile.

„Táto aplikácia sa bude postupne rozvíjať. Vytvorili sme okno k službám e-Governmentu. Je teraz aj na ostatných ministerstvách, ako aktívne pristúpia k tomu, aby toto okno na komunikáciu s občanom začali využívať,“ povedal v pondelok Hargaš v súvislosti so štartom prvej fázy projektu Slovensko v mobile.

„Po technickej stránke sme už pripravení aj na tzv. funkciu asistovanej aktivácie mobilnej aplikácie. Aktivácia bude vyžadovať čítačku a občiansky preukaz poslednýkrát,“ uviedol Hargaš.

Po prenesení svojej identity z občianskeho preukazu do mobilu používatelia môžu čítačku odložiť a prihlasovať sa len pomocou mobilu.

„Ešte tento rok by sme chceli predstaviť aj asistovanú aktiváciu tejto aplikácie pre ľudí, ktorí možno budú preferovať tento spôsob aktivácie,“ dodal štátny tajomník.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján Hargaš
Firmy a inštitúcie MIRRI SR Ministerstvo investícií regionálneho rozvoja a informatizácie SR