Operátor O2 pokračuje v rozširovaní 5G siete, chcú ju sprístupniť vo všetkých krajských mestách

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
5G sieť, Slovak Telekom
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Mobilný operátor O2, ktorý na slovenskom trhu pôsobí pätnásť rokov, pokračuje v rozširovaní svojej 5G siete.

Generálny riaditeľ spoločnosti O2 Slovakia, s. r. o., Igor Tóth v utorok informoval, že po pokrytí viacerých lokalít v Bratislave a na východnom Slovensku chcú 5G sieť v tomto roku sprístupniť aj vo všetkých krajských mestách.

Fungovanie bez národného roamingu

Na začiatku sieť do veľkej miery fungovala na národnom roamingu, vysielače sa stavali postupne. Dobudovali sme našu sieť, dokážeme fungovať plnohodnotne bez národného roamingu,“ povedal Tóth. Test LTE alebo 4G siete spustili ako prví ešte v roku 2010, kedy sa o nej ešte veľa nehovorilo.

„Následne sme v roku 2017 mali najširšie pokrytie 4G sieťou na úrovni okolo 98 percent populácie. Výrazne sme rozšírili pokrytie super rýchlej siete po celom Slovensku,“ pripomenul šéf O2 Slovakia.

Ako podotkol, v roku 2020 spustili prvú verejnú testovaciu prevádzku 5G vo viacerých častiach Bratislavy a zároveň mali možnosť si vyskúšať, aká budúcnosť ich čaká pri budovaní 5G siete, s ktorou majú veľké ambície.

Viac ako dva milióny zákazníkov

„Takto pred pätnástimi rokmi nám veľa ľudí nedávalo šancu preraziť na plne penetrovanom trhu a vybudovať konkurencieschopného telekomunikačného operátora,“ uviedol Tóth.

Poznamenal, že je rád, že sa tieto očakávania nenaplnili a v súčasnosti majú viac ako dva milióny zákazníkov. Podľa neho v roku 2007 minúta hovoru stála takmer 15 korún a zmluvy boli plné malých písmen a veľkých pokút.

„Zrušili sme viazanosť, obmedzenia a nezmyselné poplatky, pokryli sme Slovensko rýchlou a spoľahlivou sieťou,“ priblížil Tóth. Dodal, že počas pätnástich rokov im neboli ľahostajné ani problémy slovenskej spoločnosti, snažili sa upevňovať hodnoty slobody a férovosti nielen v mobilných službách, ale aj v krajine.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Igor Tóth
Firmy a inštitúcie O2