Operátor O2 rozširuje 5G sieť do ďalších lokalít, pribudne v okolí Bratislavy

5G sieť
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Mobilný operátor O2 po začatí testovacej prevádzky 5G siete vlani v októbri pokračuje v jej rozširovaní. K pokrytiu časti Bratislavy najnovšie pridal štrnásť lokalít v okolí hlavného mesta.

Ako na stretnutí s médiami v utorok informoval generálny riaditeľ spoločnosti O2 Slovakia Igor Tóth, do konca tohto roka plánujú rozšíriť mobilnú sieť piatej generácie s pokrytím približne dvadsiatich percent obyvateľov Slovenska, pôjde najmä o lokality na východe krajiny. Investícia do siete si vyžiada desiatky miliónov eur.

Za krátky čas pribudnú ďalšie oblasti

„Po tom, čo sme ešte vlani ako prví odštartovali komerčnú testovaciu prevádzku 5G siete pre všetkých zákazníkov vo vybraných častiach Bratislavy, nastal čas, aby sme ju rozšírili aj za jej hranice,“ uviedol Tóth. V relatívne krátkom čase budú podľa neho pribúdať ďalšie oblasti na Slovensku.

„A keďže je našou stratégiou priniesť novú technológiu najmä tam, kde efektívne posilní kapacitné možnosti našej 4G LTE siete dostupnej pre vyše 97 % ľudí, prinesie tak zákazníkom lepšiu skúsenosť nielen s technológiou 5G, ale práve aj v sieťach 2G a 4G,“ dodal šéf O2 Slovakia. Dodávateľom technológie 5G pre operátora je spoločnosť Ericsson.

Zvýši sa rýchlosť surfovania

Operátor zároveň každý mesiac zdvojnásobí objem dát, aby si zákazníci mohli vyskúšať výhody 5G siete. Riaditeľ komerčného úseku O2 Milan Morávek podotkol, že dočasne do konca januára 2022 objem dát zdvojnásobia bez poplatku. S nástupom 5G sa zlepšenie dotkne aj služby Internet na doma.

„S nástupom technológie 5G a obmeny rádiovej časti siete sa dosahované rýchlosti výrazne zvýšia a zákazníci tak budú môcť surfovať rýchlosťou atakujúcou 1 Gbit/s. V O2 aktuálne pracujeme na testovaní a výbere 5G zariadení pre službu Internet na doma, ktoré budú schopné zabezpečiť kvalitné a stabilné pripojenie s takýmito vysokými rýchlosťami,“ dodal riaditeľ stratégie a obchodných príležitostí O2 Tomáš Masár.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor TóthMilan MorávekTomáš Masár
Firmy a inštitúcie EricssonO2