Reed Hastings odchádza z postu výkonného riaditeľa Netflixu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Reed Hastings
Reed Hastings. Foto: SITA/AP

Americký podnikateľ Reed Hastings odstupuje z pozície výkonného riaditeľa spoločnosti Netflix, ktorú pred viac ako 25 rokmi spoluzakladal. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Jeho oznámenie pritom prišlo v čase, keď streamovacia platforma oznámila veľký nárast predplatiteľov na konci minulého roka. V čase, keď majú ľudia obmedzené rodinné rozpočty, sa očakávalo, že budú šetriť na streamovacích službách, Netflix však tento trend obišiel, keď pridal viac ako sedem miliónov nových predplatiteľov, čo je omnoho viac ako očakávali analytici.

Veľké lákadlá pred divákov

Veľkými lákadlami na platforme boli, napríklad, dokumentárny seriál Harry a Meghan o princovi Harrym a jeho manželke, nový spin-offový seriál o rodine Addamsovcov, ktorého hlavnou hrdinkou je Wednesday, či film Glass Onion, ktorý priniesol ďalší príbeh detektíva Benoita Blanca, známeho z úspešnej snímky Na nože (2019).

„Rok 2022 bol ťažký, s problémovým štartom, no svetlejším záverom,“ skonštatovala firma vo vyhlásení.

Dlho plánovaný krok

Hastingsov dlho plánovaný krok znamená, že necháva Netflix na plnom trhu, s mnohými výzvami, no tiež 231 miliónmi predplatiteľov na celom svete, konštatuje BBC. Ostane pritom na poste výkonného predsedu a firmu budú ako výkonní riaditelia viesť Ted Sarandos a Greg Peters.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Reed Hastings
Firmy a inštitúcie Netflix