Skupine Slovak Telecom sa v prvom štvrťroku darilo, jej výnosy presiahli hranicu dvesto miliónov eur

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Slovak Telecom
Foto: ilustračné, SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Skupina Slovak Telekom zaznamenala v prvom štvrťroku v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka pozitívne hospodárske výsledky. Konsolidované výnosy vo výške 205,6 milióna eur zvýšila o 2,9 %, resp. o 5,8 milióna eur.

Ako spoločnosť vo štvrtok informovala, prevádzkový zisk EBITDA v objeme 96,1 milióna eur medziročne vzrástol o 13,7 %, alebo o 11,6 milióna eur. Vyšší prevádzkový zisk EBITDA je podľa spoločnosti spôsobený priaznivými cenami energií oproti predchádzajúcemu obdobiu.

Optická sieť

Aj v tomto roku pokračujeme v investíciách do sietí – 5G sme rozšírili do nových miest i turistických oblastí ako Jasná. Optická sieť je k dispozícii pre ďalších 30-tisíc domácností,“ uviedol finančný riaditeľ Slovak Telekom a T-Mobile Czech Republic Pavel Hadrbolec.

Dostupnosť optickej siete ku koncu marca stúpla na 1,15 milióna domácností; v polovici marca telekomunikačný operátor odštartoval plošne zrýchľovanie optickej siete pre svojich zákazníkov.

Dostupnosť 5G siete

Zvyšuje sa aj dostupnosť 5G siete, ktorej prvú komerčnú prevádzku operátor začal v decembri 2020. Koncom prvého štvrťroka bola k dispozícii pre viac ako 55 % populácie Slovenska, teda v 83 mestách a 511 obciach.

Počas prvých troch mesiacov sa dostala do siedmich nových miest a 39 obcí vrátane turistických destinácií ako Jasná, Tále, Štrbské Pleso a Lomnický štít,“ priblížil hovorca Slovak Telekomu Michal Korec.

Nárast počtu zákazníkov

Služby mobilnej siete Telekom využívalo ku koncu roka viac ako 2,5 milióna zákazníkov, čo znamená medziročný nárast o 2,6 %. Počet používateľov digitálnej televízie v rámci pevnej siete dosiahol 681-tisíc a vzrástol o 1,5 %.

O takmer dve percentá medziročne stúpol počet širokopásmových prístupov a dosiahol 809-tisíc,“ dodal Michal Korec.

Počet pevných prístupov sa zvýšil o 0,4 % na 854-tisíc.

Spoločnosť Slovak Telekom je najväčší slovenský telekomunikačný operátor, pod značkou Telekom poskytuje služby pevnej i mobilnej siete. Spoločnosť vznikla v roku 1999, súčasné meno má od roku 2006, pričom predtým fungovala pod názvami Slovenské telekomunikácie a Slovak Telecom. Základné imanie má výšku cez 864 miliónov eur. Slovak Telekom je súčasťou nadnárodnej skupiny firiem Deutsche Telekom Group, jej jediným akcionárom je spoločnosť Deutsche Telekom Europe B.V.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Michal Korec
Firmy a inštitúcie Slovak TelekomT-Mobile Czech Republic