Slovak Telekom pokračuje v expanzii 5G siete, rozšíri sa aj do obcí Bratislavského a Trnavského kraja

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Businessman holding mobile phone with 5G infographic. 5 Generation wireless technology of mobile signal which big change for internet of thing.
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Mobilný operátor Slovak Telekom sprístupnila svoju 5G sieť už nielen pre väčšinu Bratislavy v 17 lokalitách, ale začal pokrývať aj obce v Bratislavskom a Trnavskom kraji, ktoré majú pomerne veľkú dátovú vyťaženosť.

Odozvy klientov sú dobré

Zatiaľ ich spoločnosť pokryla 14 a bude v rozširovaní pokračovať. Ako uviedol pre agentúru SITA hovorca pre služby a financie Slovak Telekom Michal Korec, investície do 5G siete dosiahli desiatky miliónov eur vrátane poplatkov za licencie. Ako dodal, investície budú pokračovať rádovo v miliónoch eur do konca tohto roka.

Podľa Michala Koreca sú odozvy klientov na využívanie 5G siete veľmi dobré, a to v dvoch smeroch. Prvým sú vyššie rýchlosti, ktoré zákazník meria, keď si testuje možnosti 5G telefónu. Dosahuje bez problémov stovky megabitov za sekundu pri sťahovaní či viac ako 70 Mbps pri posielaní dát, to už je často na úrovni alebo dokonca nad úrovňou domáceho pripojenia internetu.

Vyššie rýchlosti šetria čas

„Vyššie rýchlosti šetria čas pri sťahovaní väčšieho objemu dát, napríklad pri aktualizáciách firmvéru či aplikácií do telefónu,“ dodal Michal Korec.

Druhým benefitom využívanie 5G siete je podľa Slovak Telekom samotná kapacita siete. 5G je stále relatívne nová sieť, kde zákazníci prichádzajú postupne, takže majú vyhradenú kapacitu pre seba. Špeciálne dediny v okolí Bratislavy bývajú pomerne vyťažené, takže aj cez 5G sieť sa dajú odľahčiť a priniesť zákazníkom nové možnosti.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Michal Korec
Firmy a inštitúcie Slovak Telekom