Slovak Telekom pokračuje v rozširovaní 5G siete, pribudla už vo väčšine Bratislavy a okolitých obciach

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
5G sieť, Slovak Telekom
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
  • aktualizované 2. septembra, 13:46

Spoločnosť Slovak Telekom, a. s., rozšírila mobilnú 5G sieť už vo väčšine Bratislavy a v 24 obciach na vidieku. V hlavnom meste najnovšie kompletne pokryla Záhorskú Bystricu a po Volkswagene aj ďalší priemyselný areál v Slovnafte.

Na vidieku pribudla 5G sieť v obciach Rovinka a Nová Dedinka v okrese Senec, Hubice a Zlaté Klasy v okrese Dunajská Streda. Informoval o tom vo štvrtok hovorca Slovak Telekomu Michal Korec.

Pokryté obce pri Bratislave

Aktuálne sú 5G sieťou pokryté obce Čakany, Dunajská Lužná, Hamuliakovo, Hubice, Hviezdoslavov, Chorvátsky Grob (vrátane časti Čierna Voda), Ivanka pri Dunaji, Kalinkovo, Kostolná pri Dunaji, Kráľová pri Senci, Kvetoslavov, Marianka, Mierovo, Miloslavov, Most pri Bratislave, Nová Dedinka, Rovinka, Slovenský Grob, Štvrtok na Ostrove, Tomášov, Veľký Biel, Vlky, Zálesie a Zlaté Klasy.

V Bratislave pokrýva 5G sieť osemnásť lokalít, a to Jarovce, Rusovce, Petržalka, Staré Mesto, Nové Mesto, Kramáre, Ružinov, Trnávka, Vajnory, Rača, Vrakuňa, Podunajské Biskupice, Karlova Ves, Dúbravka, Lamač, Devín, Devínska Nová Ves a Záhorská Bystrica.

Spustenie siete aj od Orangeu a O2

Mobilný operátor Orange Slovensko spustil vysokorýchlostnú 5G sieť ešte v polovici mája 2021. „Aktuálne je 5G sieť od Orangeu dostupná v bratislavskej Petržalke a v časti Banskej Bystrice a postupne ju plánujeme rozširovať do ďalších miest a oblastí. Zároveň diskutujeme s biznis zákazníkmi a univerzitami o jej využití v priemysle,“ uviedla pre agentúru SITA PR koordinátorka tohto operátora Ivica Hricová.

Mobilný operátor O2 Slovakia už vlani v septembri ako prvý spustil komerčnú testovaciu prevádzku 5G v štyroch mestských častiach Bratislavy – Petržalka, Ružinov, Dúbravka a Karlova Ves. Hovorkyňa O2 Tereza Molnár pre agentúru SITA potvrdila, že o plánoch operátora s 5G budú informovať budúci týždeň.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ivica HricováMichal Korec
Firmy a inštitúcie Orange SlovenskoSlovak TelekomSlovnaftVolkswagen