Slovak Telekomu narástli výnosy, pokračujú s pokrývaním optiky i rozširovaním 5G siete

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Slovak Telekom
Foto: ilustračné, SITA/Marián Peiger.

Počas prvých troch mesiacov 2021 dosiahla skupina Slovak Telekom konsolidované výnosy na úrovni 190,2 milióna eur. Oproti rovnakému obdobiu v roku 2020 to predstavuje nárast o 2,2 percenta. Ako ďalej informoval hovorca pre služby a financie Slovak Telekom Michal Korec, k 31.marcu 2021 využívalo služby mobilnej siete Telekom celkovo 2,452 milióna zákazníkov.

Medziročný rast si pripísal segment mesačných paušálov a M2M SIM kariet. Segment predplatených kariet sa udržal takmer na rovnakej úrovni ako vlani.

Dostupnosť je ešte vyššia

Po rekordnom roku s pokrývaním optikou (120-tisíc domácností) pokračoval Telekom v expanzii aj v prvom štvrťroku 2021. Optická sieť Telekomu dosahuje už pokrytie 790-tisíc domácností. Celková dostupnosť služieb na optickej sieti je ešte vyššia a prekročila 850-tisíc vďaka partnerskej spolupráci.

V prvom kvartáli Telekom napredoval aj v rozširovaní 5G siete do ďalších lokalít Bratislavy. K 31. marcu 2021 bola k dispozícii v 12 lokalitách hlavného mesta a s podporou pre 18 telefónov od piatich výrobcov. Aktuálne je to 23.

Pokračujú vo veľkých investíciách

„Prvý štvrťrok 2021 bol z veľkej časti ovplyvnený druhou vlnou pandémie. Prvé mesiace roka boli obdobím pre posilnenie digitálnych kanálov i uvedenie viacerých noviniek pre zvýšenie zákazníckej skúsenosti. Po rekordnom vlaňajšku stále pokračujeme vo veľkých investíciách a budovaní optiky,“ vyhlásil výkonný riaditeľ pre Slovensko v skupine Slovak Telekom Dušan Švalek s tým, že spoločnosť pridala nové 5G lokality a nasadila mnohé 5G smartfóny do portfólia.

Slovak Telekom je súčasťou nadnárodnej skupiny firiem Deutsche Telekom Group. Jej jediným akcionárom je spoločnosť Deutsche Telekom Europe B.V. s 100% podielom akcií.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Dušan ŠvalekMichal Korec
Firmy a inštitúcie Slovak Telekom