Telekomunikačná únia SR si zvolila nového podpredsedu, chce sa zamerať na lepšiu dostupnosť sietí a služieb v regiónoch

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Internet, dostupnosť, regióny
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Telekomunikačná únia Slovenskej republiky (TÚSR) si zvolila za nového podpredsedu predsedníctva Radovana Jakubka. Nahradil Filipa Križka, ktorý sa vzdal funkcie a chce sa venovať svojim aktivitám v zahraničí.

Nový podpredseda sa chce zamerať na zvýšenie spolupráce s obcami a pomáhať v zlepšovaní dostupnosti elektronických komunikačných sietí a služieb v regiónoch.

Dostupnosť širokopásmového prístupu

Telekomunikačná únia o tom vo štvrtok informovala s tým, že na rozvoj regiónov významne vplýva aj dostupnosť širokopásmového prístupu. V regiónoch podnikajú v oblasti elektronických komunikácií domáce spoločnosti, ktoré zamestnávajú ľudí žijúcich priamo v regióne.

Mojim plánom je zlepšiť dostupnosť vysokorýchlostných sietí aj v menej rozvinutých regiónoch, a to intenzívnejšou spoluprácou miestnych podnikateľov a občanov s orgánmi štátnej správy, samosprávy, ako aj s prevádzkovateľmi infraštruktúry, najmä s energetickými distribučnými spoločnosťami,“ priblížil svoje plány Radovan Jakubko.

Získal 94 percent hlasov

Budem sa zasadzovať za dobrú spoluprácu všetkých strán, rovnaké zaobchádzanie so všetkými poskytovateľmi a ich nediskrimináciu, ako aj za dodržiavanie zákonov a etických pravidiel,“ podotkol.

Nový podpredseda dostal počas elektronického hlasovania TÚSR 94 % hlasov a tým aj veľmi silný mandát na presadzovanie určených cieľov.

Rozvoj bezdrôtového internetu

Predseda predsedníctva TÚSR Michal Rybárik povedal, že Filip Križko stál pri rozvoji bezdrôtového internetu v krajine prakticky od počiatku a za štvrť storočia významne pomohol posunúť tento sektor vpred.

Svoje schopnosti využíva dlhodobo a úspešne aj v zahraničí, a ľudsky chápem, že svoju budúcnosť vidí tam. Podnikanie na Slovensku je náročným behom cez zbytočné prekážky a je škodou pre túto krajinu, že tým stráca šikovných a vzdelaných ľudí,“ dodal.

Filip Križko so svojimi spoločníkmi premenil malého lokálneho poskytovateľa internetového pripojenia RadioLAN na najväčšieho slovenského poskytovateľa telekomunikačných služieb prostredníctvom pevných rádiových sietí. Bol tiež zakladajúcim členom Asociácie lokálnych poskytovateľov internetu, neskôr jej dlhoročným podpredsedom a nakoniec podpredsedom predsedníctva TÚSR.

Spájal ľudí so svetom komunikácie

Radovan Jakubko po nástupe internetu začal spájať ľudí so svetom komunikácie najprv ako produkt manažér v spoločnosti IES, neskôr v spoločnosti Swan ako sieťový inžinier a následne aj ako network designer v medzinárodnom tíme Orange Business Services.

Napokon sa rozhodol vymeniť zamestnanecké istoty a benefity ako spoločník a konateľ spoločnosti Presnet, ktorá buduje a poskytuje vysokorýchlostné siete a v ktorej pôsobí aj ako sieťový inžinier a konzultant.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie SWAN