Tržby spoločnosti Sony sa zvýšili o 13 percent, ale zisk sa výrazne znížil

Sony
Foto: ilustračné, SITA/AP.

Zisk japonského výrobcu elektroniky Sony Corp sa počas júla až septembra znížil o 54 percent. Bolo to však najmä v dôsledku vysokej porovnávacej základne v rovnakom období pred rokom.

Zisk firmy za júl až september 2020 totiž nadhodnotil jednorazový daňový prospech. Tržby firmy za uplynulý kvartál však stúpli o 13 percent na úroveň 2,37 bilióna jenov napriek pandémii koronavírusu.

Spoločnosť Sony vykázala kvartálny zisk v objeme 213,1 miliardy jenov. Firma zároveň vylepšila prognózu zisku sa svoj celý terajší účtovný rok, ktorý potrvá do záveru marca 2022. Predpokladá, že bude v sume 730 miliárd jenov. Predošlá predikcia firmy rátala s celoročným ziskom 700 miliárd jenov.

Firma Sony pociťuje negatívny vplyv nedostatku čipov v dôsledku šírenia ochorenia COVID-19 v juhovýchodnej Ázii, ale jej diverzifikované podnikanie, ktoré zahŕňa produkciu televíznych prijímačov, digitálnych fotoaparátov a herných konzol, nepriaznivej situácii relatívne dobre odoláva. Pandémia totiž podporila niektoré segmenty, napríklad výrobu herných konzol, keďže ľudia zostávajú doma, povedal novinárom finančný riaditeľ firmy Hiroki Totoki.

(1 EUR = 132 JPY)

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Firmy a inštitúcie Sony