V Žiari nad Hronom pribudnú kamery aj iné smart technológie, mesto získalo príspevok vyše 500-tisíc eur

Kamera
Cieľom projektu je získavanie informácií z vybraných lokalít, ich analýza a následná úprava existujúceho stavu s cieľom zlepšiť život obyvateľom mesta. Foto: ilustračné, perfect-security-cameras.com

Mesto Žiar nad Hronom získalo nenávratný príspevok 568 791 eur na realizáciu projektu v oblasti moderných smart technológií z Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR. Ako na sociálnej sieti informuje primátor Peter Antal, dofinancovanie zo strany mesta bude vo výške takmer 30-tisíc eur.

Cieľom tohto projektu je získavanie informácií z vybraných lokalít, ich analýza a následná úprava existujúceho stavu s cieľom zlepšiť život obyvateľom mesta.

Pri vstupoch do mesta pribudnú kamery

„V rámci tohto projektu chceme osadiť kamery na monitorovanie vjazdov a výjazdov z mesta, osadiť premenlivé dopravné značenie, ktoré bude informovať o voľných parkovacích miestach na parkoviskách na Ulici Š. Moysesa a bude umiestnené pred vstupom na tieto parkoviská,“ popisuje primátor a tým, že plánujú osadiť tiež lokálne environmentálne ukazovatele, ktoré budú sledovať hlučnosť, prašnosť, emisie znečisťujúcich látok a prvkov, teplotu a vibrácie.

Umiestnené majú byť na Námestí Matice slovenskej a v Parku Štefana Moysesa, kde budú osadené aj meteostanice.

Monitorovať chcú aj energetickú efektívnosť objektov

Samospráva plánuje monitorovať energetickú efektívnosť vo vybraných objektoch ako futbalový štadión, športová hala, mestský úrad či v budovách našich základných škôl a škôlok.

„Projekt zahŕňa aj osadenie inteligentného kamerového systému s analýzou obrazu a zvuku, a to s cieľom zvýšiť úroveň bezpečnosti na verejných miestach a tvorbu, respektíve manažment verejných politík,“ dopĺňa Antal.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom