Vláda vymenovala nového štátneho tajomníka na rezorte informatizácie, stal sa ním IT expert Hargaš

Ján Hargaš, Veronika Remišová
Novým štátnym tajomníkom na rezorte informatizácie sa stal IT expert Ján Hargaš. Reprofoto: www.facebook.com

Vláda na návrh ministerky investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) Veroniky Remišovej vymenovala nového štátneho tajomníka pre oblasť informatizácie. Stal sa ním dlhoročný IT expert Ján Hargaš. Ten vystriedal Mareka Antala, ktorého šéfka rezortu informatizácie odvolala z orgánov štátnej firmy Slovensko IT.

Dôvodom odvolania bola nespokojnosť s Antalovou prácou v štátnej firme, pričom poslednou kvapkou bol podľa MIRRI SR projekt mobilné ID, ktorý nebol dobre pripravený a kritizovala ho aj samotná IT komunita. Marek Antal následne odstúpil z postu štátneho tajomníka MIRRI.

Odborná nominácia človeka

Na margo Jána Hargaša ministerka Remišová poznamenala, že ide o odbornú nomináciu človeka, ktorý sa dlhé roky zasadzuje o profesionalizáciu a kvalitnejšie a transparentné IT služby štátu.

„Je pre mňa tiež dôležité, že spoluzakladal a v minulosti viedol občianske združenie Slovensko.Digital a že dokáže vnímať pohľady odborníkov na to, ako má štátne IT fungovať,” dodala Veronika Remišová.

Má tri priority

Ján Hargaš má viac ako 13 rokov skúseností v oblasti informatizácie. Niekoľko rokov pracoval v zahraničí, aj vo verejnej správe Veľkej Británie práve v čase, keď zavádzala reformu digitálnych služieb štátu.

Svoje skúsenosti v tejto oblasti preniesol tiež do prípravy slovenského plánu obnovy, kde bol zodpovedný za komponent Digitálne Slovensko. Posledný rok pôsobil ako poradca ministerky Remišovej pre informatizáciu štátu.

Hlavnou víziou v oblasti IT sú pre Jána Hargaša tri priority, a to realizácia reforiem v pláne obnovy, zavedenie kvalitných služieb štátu pri riešení životných situácii občana a transparentnosť a bezkorupčné prostredie v oblasti informatizácie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján HargašMarek AntalVeronika Remišová
Firmy a inštitúcie Ministerstvo investícií regionálneho rozvoja a informatizácie SR MIRRISlovensko ITVláda SR