Vo svetovom rebríčku Fintech Power 50 sa umiestnila aj firma zo Slovenska

217680202_177804587728947_1236254457401845756_n.jpg
V rebríčku Fintech Power 50 sa umiestnila, ako jediná firma zo strednej Európy, spoločnosť zo Slovenska. Foto: www.facebook.com

Slovensko má zastúpenie vo svetovom rebríčku Fintech Power 50 pre rok 2021, ktorý bol predstavený na utorkovom podujatí London Fintech Week v Londýne.

Súčasťou rebríčka je 40 fintech firiem z celého sveta a 10 najlepších svetových influencerov v tejto oblasti. Spoluzakladateľ a COO Fintech Power 50, Mark Walker, odhalil zoznam pred publikom naživo počas Fintech Week v Londýne.

Jediná firma zo strednej Európy

„Počas tohto roka bolo do svetového zoznamu nominovaných viac firiem ako kedysi, pričom za nominovaných padlo dokopy viac ako 15-tisíc hlasov,” povedal Mark Walker. Do zoznamu bolo nominovaných takmer tisíc spoločností, medzi nimi aj slovenská firma Vacuumlabs. Tá sa ako jediná zo strednej Európy dostala medzi 40 najvplyvnejších fintech spoločností.

Výročný program Fintech Power 50 podporuje inovácie a tvorivosť v oblasti finančných služieb. Byť súčasťou tohto prestížneho svetového zoznamu pre firmy a jednotlivcov znamená okrem iného aj prístup k sieti fintechových spoločností a ich lídrov.

Širšie geografické spektrum

Tohtoročný rebríček sa vyznačuje omnoho výraznejším geografickým zásahom, jeho súčasťou sú fintech spoločnosti nielen z Veľkej Británie a iných častí Európy, ale aj zo Severnej Ameriky, Ázie, Stredného východu a Afriky. Podľa rebríčka Fintech Power 50 v roku 2021 celkovo osem zo štyridsiatich firiem je riadených ženami.

Spoločnosť Vacuumlabs začala ako slovenský start-up v roku 2012 a dnes je globálnym poskytovateľom fintech riešení. V oblasti digitálneho bankovníctva a finančných služieb poskytuje komplexné poradenstvo, vývoj a dizajn webových a mobilných aplikácií.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom