Vyše sto otužilcov sa zišlo na Zlatých pieskoch pre dobrú vec, pomohli ľuďom bez domova (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
CHARITA: Dobroborci
Hromadný vstup otužilcov do vody počas charitatívneho otužovania pre ľudí bez domova s názvom Dobroborci na Zlatých pieskoch v Bratislave. Bratislava, 10. február 2024. Foto: SITA
Tento článok pre vás načítala AI.

Viac ako sto Dobroborcov sa zišlo pre dobrú vec. Hromadným vstupom do jazera Zlaté piesky v Bratislave organizácia Depaul Slovensko upriamila pozornosť verejnosti na dôležitosť pomoci pre ľudí bez domova.

Informovala o tom organizácia Depaul Slovensko s tým, že otužilci, aj keď majú radi chlad, ukázali, že majú horúce srdce a ľudia v núdzi im nie sú ľahostajní.

Pomoc pre ľudí bez domova

Ako organizácia priblížila, na Slovensku bolo v roku 2021 viac ako 71-tisíc ľudí bez domova, pričom v hlavnom meste ich je takmer päťtisíc. Depaul Slovensko denne poskytuje teplé jedlo a nocľah viac ako 350 ľuďom bez domova.

„Taktiež poskytujeme ošatenie, hygienu, základné ošetrenie či sociálne poradenstvo,“ dodal riaditeľ organizácie Jozef Kákoš.

Vyzbierané financie pôjdu na chod zariadení a sociálnych služieb neziskovej organizácie Depaul Slovensko. „Vieme, aké je to byť v zime. My len vlezieme do vody a potom sa zohrejeme, ale ľudia bez domova nie. Osobne si naozaj neviem predstaviť, že si v zime ľahnem vonku a spím tam, a to som otužilec,“ povedala v mene otužilcov vytrvalostná plavkyňa Soňa Rebrová.

Organizácia upozornila, že ľudia na ulici čelia v zime umrznutiu, omrzlinám končatín, podchladeniu a aj ďalším ochoreniam, a preto Depaul Slovensko spoločným charitatívnym otužovaním upriamuje pozornosť na nevyhnutnosť pomoci ľuďom, ktorí sú v zime na ulici.

Dobroborcom sa môže stať každý

„Otužilci sú borci, ktorí pre svoje zdravie vydržia byť v chladnej, päť stupňovej vode, približne púť minút. My sme ich nazvali Dobroborci, pretože vďaka svojmu koníčku pomáhajú šíriť myšlienku pomoci ľuďom bez domova, ktorí sú zime vystavení denne a dlhodobo, a preto je dôležité im pomáhať,“ uviedol Kákoš s tým, že takýmto Dobroborcom môže stať každý.

Verejnosť môže prispieť prostredníctvom adopcie postele na www.adoptujsipostel.sk. či vyjadriť podporu a solidaritu šírením myšlienky a podpory na sociálnych sieťach s označením #dobroborci a linkom na zbierku.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jozef Kákoš
Firmy a inštitúcie Depaul Slovensko