Výsledky nedeľňajších zápasov Slovnaft extraligy a

BRATISLAVA 25. októbra (WEBNOVINY) – Súhrn výsledkov nedeľňajších zápasov 16. kola základnej časti hokejovej Slovnaft extraligy:

HK Spišská Nová Ves – HK 36 Skalica 3:4 (3:0, 0:1, 0:3)

Góly: 1. Holečko (M. Školiak), 9. Macejka (Lukáš Jurík), 13. Smotrila (M. Školiak) – 24. Kutálek (T. Višňovský, Gula), 41. Zálešák (Hranáč), 42. R. Školiak (T. Višňovský), 57. T. Višňovský (Pálffy, Hranáč)

Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc – Gašparík, Valach, 4583 divákov

Spišská Nová Ves: Polc – Michal Školiak, Borovský, Ďaloga, Smerčiak, Petruk, Fojtík – Holečko, Slavomír Pavličko, Smotrila – Lemešáni, Lukáš Jurík, Macejka – Vartovník, Heizer, Prokop

Skalica: Kotvan (13. Falter) – Gründling, Hranáč, Gula, Schnabel, Škadra, R. Jendek, Beňa, M. Výborný – Pálffy, Zálešák, R. Hartmann – Kutálek, R. Školiak, T. Višňovský – Kocák, Jarolín, D. Pašek – Lušňák, Kostourek, Šátek

Už v 35. sek vymyslel hodinársku prihrávku domáci Školiak a Holečko sám pred Kotvanom nezaváhal – 1:0. V 5. min mali hostia 115-sekundovú presilovku o dvoch hráčov, no šance Pašeka, či Jendeka skvelý Polc zmaril. V čase 8:02 sa Spišiaci tešili druhýkrát. Jurík napálil puk od modrej čiary a Macejka šikovným tečom poslal domácich do dvojgólového vedenia. V 13. min sa k presilovke piatich na troch dostali i domáci hokejisti a už po ôsmich sekundách ju využili. Školiakovu bombu Kotvan ešte vyrazil, no nikým nekrytý Smotrila pohodlne skóroval – 3:0. Hostia prestriedali brankára a začali hrýzť. Aktívny bol najmä Pašek, no jeho šance zostali vďaka spoľahlivému Polcovi nevyužité. Hneď v úvode druhej tretiny prežili Spišiaci štvorminútovú presilovku, no tesne po jej skončení Višňovský našiel pred bránkou voľného Kutálka a bolo 3:1. Skaličania po góle zvýšili aktivitu a v 28. min po faule na Pálffyho mali výhodu trestného strieľania. Hokejová ikona však ani na druhýkrát na Polca nevyzrela. Záhoráci však v aktivite nepoľavili, ale ich tlaku Spišiaci úspešne odolávali a vyrážali do rýchlych brejkov. Minútu pred druhou sirénou mohol zvýšiť domáci Holečko, zoči voči Falterovi však prestrelil. V úvode tretej tretiny hostia dvoma expresnými gólmi Zálešáka a Školiaka vyrovnali a začínalo sa prakticky odznova. V 57. min dokonalý skalický obrat zavŕšil Višňovský a hostia si zo Spiša odviezli zaslúžené tri body.

Eduard Giblák (asistent trénera Sp. N. Vsi): „Rýchlo sme viedli 3:0, no nebola to voda na náš mlyn. Hostia sa chytili v druhej tretine a v tretej úplne ovládli klzisko. Nemôžem našim hráčom uprieť bojovnosť, Skalica však bola dve tretiny naozaj lepšia.

Ján Faith (tréner Skalice): „Neboli sme spokojní s prvou tretinou. Bola určite najslabšou v tejto sezóne, potom sme dostali domácich pod tlak. Myslím si, že sme si zaslúžil vyhrať.“

Dukla Trenčín – HC Košice 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)

Góly: 15. Michel Miklík (Dubec, Hančák), 30. Dubec (Tomík, Valčák), 48. Fatyka – 17. Dravecký (Kledrowetz, Kmiť), 23. Juraj Sýkora (Grman), 26. R. Jenčík (Juraj Sýkora, Šimurda), 54. Dravecký (Kmiť, Gron), 60. Dravecký

Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška – Horínek, Tvrdoň, 2790 divákov

Trenčín: Murín – Sekeráš, Trefný, Hančák, Hruška, Fatyka, Gábriš, Martin Chovan, Jarábek – Tomík, Valčák, Tybor – Michel Miklík, Šimíček, Dubec – T. Radulay, E. Hartmann, Troliga – Ružička, O. Ďuriš, Balga

Košice: Lašák – Grman, M. Gajdoš, Kledrowetz, Slimák, P. Mikuš, Deyl – Kmiť, Juraj Faith, S. Gron – Rudolf Huna, Húževka, P. Bartoš – Dravecký, Šachl, Vorel – Šimurda, Juraj Sýkora, R. Jenčík

Obe mužstvá začali vzájomný súboj vo svižnom tempe a útočnou snahou, no z tejto aktivity nevyplynuli žiadne väčšie šance na skórovanie. Ako prvým sa to až v 15. min podarilo Trenčanom, keď Dubec prenechal puk Michelovi Miklíkovi a ten bombou vymietol pavučinu Lašákovej bránky – 1:0. Už o dve minúty však bolo vyrovnané, pretože domáci dovolili Draveckému počas košickej presilovky niekoľkonásobnou dorážkou doslova prepasírovať puk za čiaru popod Murínove betóny – 1:1.

Začiatok druhej tretiny zastihol Trenčanov v útlme, čo východniari využili na zisk dvojgólového náskoku, navyše ešte premárnili 88-sekundovú presilovku piatich proti trom. Najskôr Sýkora gólom nekompromisne potrestal neuveriteľný zmätok v trenčianskej obrane a o tri minúty neskôr Jenčík skóroval tečovaním strely od modrej čiary – 1:3. V polovici zápasu domácich „nakopla“ viac ako 1,5-minútová početná výhoda o dvoch hráčov, pričom v 30. min ju na zníženie využil Dubec tečom Tomíkovej strely od modrej čiary. Zápas nabral vyššie obrátky a obaja brankári museli byť neustále v strehu. V 38. min Košiciam neuznali gól pre kopnutie puku.

Zvýšenou bojovnosťou sa Trenčínu v 48. min podarilo vyrovnať Fatykovou strelou v presilovke od modrej čiary – 3:3. V týchto fázach sa hral kvalitný obojstranný hokej s patričným dramatickým nábojom. V 54. min sa však o osude stretnutia definitívne rozhodlo, keď Dravecký zakončil bleskovú košickú kombináciu na jeden dotyk a hostia si zužitkovanou presilovkou vybjovali víťazstvo – 3:4. Napriek trenčianskej snahe v závere si už „východniari“ druhýkrát náskok vziať nenechali a osem sekúnd pred sirénou Dravecký zavŕšil svoj hetrik gólom do prázdnej bránky pri hre domácich bez brankára – 3:5.

František Hossa (tréner Trenčína): „O výsledku tohto zápasu rozhodli najmä presilovky. My sme sa dosť nadreli a hráčom z hľadiska nasadenia a výkonu naozaj nemôžem nič vyčítať. Slúži im ku cti, že dokázali nepriaznivý stav aspoň vyrovnať. Pre nás je však frustrujúce, že prehrávame zápasy tesne o jeden-dva góly vždy v závere. Chceli sme v tomto súboji získať aspoň bod, aby sme sa mohli psychicky vzpružiť.“

Rostislav Čada (tréner Košíc): „S naším predvedeným výkonom i konečným výsledkom musím byť spokojný. Hoci sme si v druhej tretine zápas skomplikovali zbytočnými vylúčeniami, naše druhé oslabenie sme prečkali a keďže nám veľmi dobre vyšli dve presilovky, ktoré sme dokázali využiť, preto sme aj tento duel vyhrali.“

HC K-Cero Nitra – MsHK Garmin Žilina 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

Góly: 24. Gráčik (M. Kováčik), 42. T. Chrenko, 55. S. Saliji (M. Štefanka) – 36. Palovčík (R. Krajči, Hriňa), 58. Vala

Vylúčení: 9:7 na 2 min, navyše: H. Ručkay 5+DKZ za údery, T. Chrenko 5+DKZ za napadnutie – Horák 5+DKZ za napadnutie, Drevenák 5+DKZ za údery, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Lokšík – Brath, Mi. Novák, 2540 divákov

Nitra: Lakosil – Ďurák, Špelda, V. Vlk, Ďurkech, Širokovs, Jass, M. Novák, König – S. Saliji, T. Chrenko, E. Čaládi – Gráčik, Marek Slovák, M. Kováčik – Románek, M. Štefanka, H. Ručkay – Rumpel, M. Chrenko, Jozef Mihálik

Žilina: Lipovský – Nádašdi, Rúfus, Hriňa, Bobček, M. Horák, Turoň, V. Urban, Kolarz – Liščák, Pleva, Vala – P. Barinka, Palovčík, R. Krajči – M. Kokavec, M. Hreus, Drevenák – Valášek, Koložváry, Hájnik

Priemerný extraligový hokej veľa vzruchu v prvej časti nepriniesol. Najväčšiu šancu v nej mal v 6. min Rumpel po prihrávke spoza bránky, no zblízka hosťujúceho Lipovského neprekonal. V druhom dejstve mužstvá pridali na aktivite a hoci mali k dispozícii aj niekoľko presiloviek, skóre bolo dlho bez zmeny skóre. Úvodný gól stretnutia padol až v 26. min po tom, čo Bobčekovi vzal puk Kováčik, posunul pred bránku na Gráčika a ten nezaváhal – 1:0. Vyrovnania sa hostia dočkali v dvojnásobnej presilovke. Po dlhom obliehaní nitrianskej bránky posunul Krajčí puk medzi kruhy Paľovčíkovi a ten sa nemýlil – 1:1. Do tretej tretiny si domáci prenášali presilovku a po tom, čo si na trestnú lavicu prisadol aj Krajčí, naskytla sa Nitre ideálna príležitosť. Tú využil v 42. min Tomáš Chrenko, keď si na jeho strelu švihom spomedzi kruhov Lipovský nesiahol – 2:1. O dve minúty na to mohol vyrovnať Koložváry, pred odkrytou bránkou však netrafil puk. Dôležitý gól strelil v 55. min Samir Saliji, keď z ostrého uhla nachytal Lipovského na hruškách. O minútu na to veľmi ostrým zákrokom poslal Horák k ľadu Kováčika a rozhodcovia mali plné ruky práce. Domáci hrali následne presilovku, no od Petra Valu v nej inkasovali gól na 3:2. V nervóznom závere hostia skúsili power-play, ale vyrovnať sa im už nepodarilo.

Ivan Černý (asistent trénera Nitry): „Potrebovali sme sa chytiť. Náš výkon nebol excelentný, ale nechýbala v ňom bojovnosť. Zabrzdila nás druhá tretina, kde sme mali vylúčených hráčov. Víťazstvo sme po chybe na 3:2 museli vydrieť.“

Ladislav Spišiak (tréner Žiliny): „V prvej tretine to bol skôr priemerný hokej. Obe mužstvá dobre bránili. Od druhého dejstva začala hra naberať na tempe. Mali sme šance, vyrovnali sme na 1:1. V tretej tretine sme dostali nešťastný gól na 3:1. Mužstvo sa nevzdávalo, no trápime sa v koncovke. Pochváliť musím chlapcov za kontaktný gól v oslabení, ale v závere sa nám už nepodarilo vyrovnať.“

HK Orange „20“ – HKm Zvolen 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly: 6. F. Turek (Otčenáš), 34. V. Baláž (Juraško, Otčenáš), 55. V. Baláž (Otčenáš, F. Turek)

Vylúčení: 2:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák – Bundil, Stano, 471 divákov

HK Orange 20: Kristín – Rais, T. Devečka, M. Marinčin, Šiška, Pichnarčík, Jankovič, L. Kozák, Jaborník – Vandas, Mlynarovič, J. Gašparovič – M. Bakoš, Andrej Šťastný, L. Hudáček – Lisoň, Grošaft, Uhnák – Šimčák, Petro, Cingel

Zvolen: J. Laco – L. Čierny, Juraško, Horáček, Hraško, Huba, Cebák, Suchý – Uusivirta, Ľ. Hurtaj, Gálik – V. Baláž, F. Turek, Otčenáš – Marcinek, Kóňa, Haas

V 6. min Otčenáš strieľal na brankára domácich Kristína, ten puk vyrazil na voľného Tureka, ktorý nemal problém trafiť odkrytú bránku – 0:1. Zvolen, ktorý bol pred nedeľou na 10. mieste extraligovej tabuľky a pred svojím súperom mal desaťbodový náskok, sa potom dlho nevedel presadiť a domáci gólman až do 34. min nepustil za svoj chrbát žiadny puk. Na začiatku druhej polovice duelu však Turek spoza bránky prihrával pred bránku, kde stál nikým nekrytý Baláž. Pre zvolenského útočníka už nebol problém trafiť odkrytú bránku a zvýšil vedenie hostí. V 55. min dostal Otčenáš prihrávku od Tureka a dostal sa až do útočného pásma. Naznačil spoluhráčovi, že mu prenechá puk zadovkou, nakoniec však zbadal na druhej strane úplne voľného Baláža. Tomu stačilo iba trafiť prázdnu bránku a pripísal si na svoje konto druhý presný zásah v zápase. Zvolenčania už do konca stretnutia nepripustili domácich do vyloženej šance a stretnutie dotiahli do víťazného konca.

Miroslav Marcinko (asistent trénera Orange „20“): „Do zápasu sme išli s tým, že chceme odčiniť piatkový výkon so Slovanom. Sčasti sa nám to podarilo. Keď chceme byť úspešnejší, musíme hrať viac agresívnejšie, mať viac streľby, ktorá dnes chýbala. Musíme sa zlepšovať aj v presilových hrách. Dnes sme ich mali šesť a vôbec nám nešli. Keď bude viac streľby, aj góly budú padať.“

Ernest Bokroš (tréner Zvolena): „Pre nás to bolo ťažké stretnutie. Potýkame sa s maródkou, preto sme do Púchova pricestovali iba s pätnástimi hráčmi. Predviedli sme jeden normálny disciplinovaný výkon, potrebovali sme tri body. Boli sme si vedomí, že Poprad aj Liptovský Mikuláš ich tu stratili, preto sme sa sústredili na to, aby sme ich získali. Hra nebola najkrajšia, ale zatiaľ varíme z toho, čo máme.“

HK Poprad – HC Slovan Bratislava 3:4 (2:1, 1:2, 0:1)

Góly: 4. Šechný (A. Kroták, Jasečko), 9. A. Kroták (Škovira, Klouda), 32. Klouda (D. Buc) – 14. Richard Huna (Róbert Huna, A. Nedorost), 31. Richard Huna (A. Nedorost, Róbert Huna), 35. Sersen (A. Nedorost), 60. Richard Huna (Kuľha, Hujsa)

Vylúčení: 8:6 na 2 min, navyše: Lažo (Slovan) na 10 min + DKZ za nešp. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország – Gajan, Tornay, 1846 divákov

Poprad: Klempa – Fabian, J. Brejčák, Jasečko, D. Brejčák, M. Segľa, M. Žemba, Dora, Bartoň – Škovira, Klouda, Buc – Lapšanský, Šechný, A. Kroták – Pavol Segľa, Rataj, Marcel Haščák – Mašlonka, Čížek, Igor Majeský

Slovan: Konrád – Bohunický, J. Kováčik, Tulupov, Tesařík, Turunen, Štajnoch, Sersen, T. Varga – Demel, Hujsa, Kuľha – Vaic, Lipiansky, Lažo – Richard Huna, A. Nedorost, Róbert Huna – D. Skokan, O. Rusnák, V. Nemec

Stretnutie jedenásteho s prvým tímom tabuľky sa od začiatku nenieslo v duchu papierových predpokladov. Už v 4. min otvoril tvrdou ranou skóre Šechný a upokojil domácich. Za Slovan mohol vyrovnať Hujsa, no na Klempu nevyzrel. Poprad však v úvode nevýrazný Slovan potrestal aj druhým gólom, keď prvá presilovková formácia domácich urobila z hostí len štatistov. Slovan sa nevzdal a šťastným gólom znížil – Klempa si totiž nahodený puk Richarda Hunu vrazil do bránky sám – 2:1. Na rozdiel dvoch gólov mohol znovu zvýšiť Škovira, no Konrád jeho nájazd v oslabení zlikvidoval.

Hostia po strelenom góle dominovali, ale vyrovnať sa im dlho nedarilo, Klempa sa vyznamenal najmä pri Tesaříkovej šanci. Vyrovnanie priniesla až chyba štvrtej domácej obrany, ktorú využil popradský rodák Kuľha – 2:2. Gól však povzbudil domáci kolektív, ktorý o minútu odpovedal Kloudom. Bratislavčania zbrane znovu nezložili a Sersenom sa vrátili do zápasu – 3:3.

Tretia časť sa začala opatrným hokejom, ani jeden z tímov nechcel zbytočne inkasovať. Obaja gólmani Klempa i Konrád boli pozorní a zneškodňovali všetky zložité situácie. V 55. min sa po hrubici Žembu mohol presadiť Róbert Huna, no znovu stroskotal na domácom brankárovi. Slovan rozhodol o víťazstve šesť sekúnd pred koncom, keď Richard Huna v presilovej hre dal svoj tretí gól v zápase.

Július Pénzeš (asistent trénera Popradu): „Odohrali sme výborné stretnutie so súperom, ktorý je v tabuľke oveľa vyššie. Boli sme Slovanu minimálne vyrovnaným súperom, vytvorili sme si náskok, no žiaľ súper vždy vyrovnal. Celý zápas sa niesol v znamení vyrovnaného hokeja a šancí na oboch stranách. V závere to bolo už o šťastí, ale treba povedať, že sme sa nechali zbytočne vylúčiť.“

Antonín Stavjaňa (tréner Slovana): „Mali sme zlý začiatok, keď išli domáci do dvojgólového vedenia, ale úplne zaslúžene. Poprad mal koncentrovanejší nástup, jeho hráči lepšie korčuľovali. Otázka bola, kto dá ďaľší gól – či domáci, alebo sa my vrátime do stretnutia. Aktivitou sme si vynútili vyrovnanie, v závere sme mali ešte niekoľko šancí a pri rozhodujúcom góle bolo vidieť, že máme na hokejkách väčší pokoj ako domáci, ktorí bojujú o každý bod.“

HC’05 Banská Bystrica – Martin 3:2 po samost. nájazdoch (0:0, 2:1, 0:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 24. Tománek (Pardavý, Bulík), 32. Drotár (Z. Nedvěd, P. Frühauf), rozhodujúci samost. nájazd premenil Tománek – 23. Škumát (M. Beran), 42. I. Dornič (Klepáč, Dzubina)

Vylúčení: 6:8 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš – Bednár, Snášel, 3210 divákov

Banská Bystrica: M. Vojtek – Kolba, Bauer, P. Frühauf, Vantroba, Vizváry, Biro, Mocek, A. Mrena – Tománek, Bulík, Pardavý – Dian, Ľ. Sabol, Jánoš – V. Országh, Paľov, Kútny – Z. Nedvěd, Češík, Drotár

Martin: Dzubina – Polák, Drgoň, Pozník, Klepáč, Matejka, I. Ďatelinka – Uram, L. Říha, I. Dornič – Appel, Jabrocký, Trokan – Themár, Markovič, Galamboš – od 23. min Škumát, M. Beran, Hančiak

Domáci hokejisti sa museli už od úvodných minút brániť trikrát v oslabení, keď rozhodca Kubuš, ktorý bol v minulej sezóne viackrát kritizovaný vedením HC 05, poslal na trestnú lavicu Tománka, Pardavého a Diana. Martinčania si však vyložené šance nevypracovali, za zmienku stojí iba strela Trokana v 7. min. Banskobystričania sa dostali pred brankára Dzubinu až v 9. min po akcii Bulíka s Tománkom. Výrazne však pohrozil až Češík v 12. min a o 3 min neskôr v presilovke zaujal po Pardavého strele Bauerov teč. Domáci mohli štyri sekundy pred klaksónom streliť gól do šatne, no nepresadil sa Kútny. Úvod druhej tretiny vyšiel lepšie hosťom, nebezpečná bola šanca Themára a dorážka Galamboša, pri ktorých hviezdil domáci gólman Vojtek. V 23. min však kapituloval: prvý pobyt 4. útoku hostí na ľade priniesol úvodný gól, keď prihrávku Berana zužitkoval pred bránkou úplne voľný Škumát – 0:1. Hostia sa však dlho z vedenia netešili. Iba 44 sekúnd nato totiž v presilovke Pardavý našiel v ľavom kruhu Tománka, ktorý bez prípravy po ľade vyrovnal. Bol to jeho premiérový gól v aktuálnej sezóne. Banskobystričania od tohto momentu prebrali iniciatívu, vytvárali si šance a dominovali na ľade. V 32. min sa úplne voľný Češík pred Dzubinom nepresadil, ale z následnej akcie Nedvěd spoza bránky prihral Drotárovi, ktorý našiel odkrytý priestor v domácej bránke – 2:1. O minútu nato sólové nájazdy Bulíka a neskôr Kolbu zastavili martinskí obrancovia faulami, no Banskobystričania vyše minútovú presilovku o dvoch hráčov nevyužili. Martinčania predsa len mohli vyrovnať v 38. min pri početnej výhode, pred Vojtekom sa však nepresadili Polák s Uramom.

Aj nástup do tretej tretiny vyšiel hosťom. Klepáč vysunul na útočnej modrej čiare Dorniča, ktorý svoje sólo pretavil do gólu. Banskobystričania potom nevyužili 55-sekundovú presilovku piatich proti trom. Šancí bolo menej, v 52. min mal jednu Tománek, no pred Dzubinom neuspel.

Nasledovalo predĺženie, v ktorom domáci nevyužili dvojminútovú presilovku. Po nevyužitej šance Urama v 63. min letela na ľad zo sektoru hostí dymovnica a zasahovať museli hasiči. Dlhšie sa nehralo (takmer 20 min), nasledovala úprava ľadu a rozhodca Kubuš dal vykázať divákov zo sektoru hostí. V predĺžení sa nerozhodlo a nasledovali samostatné nájazdy. V prvej sérii sa nemýlil Tománek a v tretej poistil víťazstvo domácich Pardavý.

Milan Staš (tréner Banskej Bystrice): „Chceli sme na súpera vyletieť, ale pribrzdili nás tri oslabenia v úvode zápasu a ťažko sme sa dostávali do tempa. Až v druhej tretine sme zvýšili streľbu, ale neviem, či je to v dobrom brankárovi Dzubinovi alebo v našej streleckej nemohúcnosti, že sme ho nevedeli prekonať viac ako dvakrát. Naše víťazstvo je zaslúžené. Myslím si, že o ten bod sme boli lepší, čoho dôkazom je aj početnosť striel. V samostatných nájazdoch som veril, že náš brankár Vojtek zachytá lepšie ako ten súperov, čo sa napokon aj potvrdilo.“

Juraj Jakubík (asistent trénera Martina): „Bod z Banskej Bystrice je pre nás cenný, určite by sme ho pred zápasom brali. Mrzia ma nevyužité presilovky na začiatku stretnutia, domáci nás najmä v druhej tretine prestrieľali 23:9. Kto málo strieľa, nemôže dať veľa gólov – v tomto vidím náš problém v tomto dueli. Veľká prestávka v predĺžení nepomohla ani jednému mužstvu, v samostatných nájazdoch je to už o šťastí. My sme ho dnes

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 16. kola a predohrávky 29. kola I. hokejovej ligy:

HK Brezno – MHK Dolný Kubín 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)

Góly: 60. Paško – 15. Mahdalík, 19. M. Smolka, 31. T. Smolka, 56. R. Budaj, 1550 divákov

HK Trebišov – HC 46 Bardejov 6:1 (1:0, 3:0, 2:1)

Góly: 19. a 30. T. Sax, 22. a 36. Koky, 41. Králik, 60. Dancsák – 54. Baranok, 1100 divákov

HC Dukla Senica – HK Dukla Michalovce 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)

Góly: 18. Hladký, 23. Barčák, 27. Mihálik, 45. Jozef Liška, 60. J. Rehuš – 20. Mach, 58. J. Pavličko, 371 divákov

HC Topoľčany – HK 95 Považská Bystrica 4:3 (2:0, 1:1, 1:2)

Góly: 11. Klačanský, 13. Vystavil, 29. a 49. Bosák – 22. Kubrický, 41. Koleda, 55. Volek, 734 divákov

ŠHK 37 Piešťany – MšHK Prievidza 6:2 (3:0, 2:1, 1:1)

Góly: 11. Bučka, 13. Mucha, 17. a 49. Filip, 24. Pupák, 40. Rosa – 26. a 51. P. Kopecký, 627 divákov

predohrávka 29. kola:

Ski Park MHK Kežmarok – HK Trnava 3:2 po sam. nájazdoch (0:1, 1:1, 1:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 21. Slaninák, 53. a rozhodujúci sam. nájazd Marcinko – 5. Blanár, 26. Stupka, 429 divákov

Viac k osobe Andrej ŠťastnýJuraj FaithMarcel HaščákMichel MiklíkRichard HunaRóbert HunaRudolf Huna