Výsledok volieb je podľa Čaputovej odrazom Slovenska a zodpovednosť nesie víťaz, Fica poverí zostavením vlády

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
VOĽBY: Volebný akt Zuzany Čaputovej
Prezidentka SR Zuzana Čaputová (v popredí) počas brífingu po volebnom akte v rámci predčasných volieb do Národnej rady SR 2023. Pezinok, 30. september 2023. Foto: SITA/Martin Medňanský
Video Player is loading.
Current Time 0:00
Duration 0:00
Loaded: 0%
Stream Type LIVE
Remaining Time 0:00
 
1x
  • Chapters
  • descriptions off, selected
  • captions and subtitles off, selected
    Reklama
    Tento článok pre vás načítala AI.

    Prezidentka Zuzana Čaputová v duchu ústavnej tradície poverí v pondelok víťaza volieb stranu Smer-SD zostavovaním vlády.

    Rany predvolebnej kampane

    Hlava štátu tiež v statuse na sociálnej sieti avizovala, že je pripravená o svojom postupe informovať lídrov politických subjektov.

    Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

    „Verím, že politické strany, ktoré získali vo voľbách dôveru verejnosti, si uvedomujú svoj diel zodpovednosti a budú sa ich snažiť zmierniť. Najväčšiu zodpovednosť za budúci vývoj samozrejme nesie víťaz volieb, pretože vzbudil najväčšie očakávania vo verejnosti a je dôležité, aby ich napĺňal v prospech všetkých občanov Slovenska,“ uviedla prezidentka.

    Poznamenala tiež, že predvolebná kampaň zanechala rany ako na spoločenskej atmosfére, tak aj na medziľudských vzťahoch a celkovej dôvere v politiku a demokraciu.

    Budúcnosť nie je ľuďom ľahostajná

    Hlava štátu skonštatovala, že sme sa v nedeľu prebudili do zmeny, ktorú priniesli predčasné parlamentné voľby.

    „Boli slobodné, demokratické a vytvorili reálny obraz našej spoločnosti. Bez ohľadu na to, že niekto sa z ich výsledku teší a iný smúti, že tu máme víťazov i porazených, je to obraz Slovenska,“ uviedla.

    Predčasné voľby na Slovensku 2023: Kompletné výsledky, účasť a zvolení poslanci

    Zhodnotila tiež, že vysoká volebná účasť ukazuje, že ľuďom nie je budúcnosť Slovenska ľahostajná, a že i po voľbách budú pokračovať snahy o demokratickú, spravodlivú a dobre spravovanú spoločnosť.

    Ďalšie k téme

    Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
    Viac k osobe: Zuzana Čaputová
    Firmy a inštitúcie: SMER-SD