Vystrieda syn otca? Ondrej Lunter ohlásil kandidatúru na post banskobystrického župana (video)

Sni mka obrazovky 2022 02 23 o 11.08.13.jpg
Zľava v popredí: Úradujúci banskobystrický župan Ján Lunter a jeho syn Ondrej Lunter. Foto: Repre, www.facebook.com/ondrejlunter2017
  • aktualizované 23. februára 12:22

Súčasný podpredseda Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Ondrej Lunter ohlásil kandidatúru na post župana, na ktorom v súčasnosti pôsobí jeho otec Ján Lunter. O post sa bude uchádzať ako nezávislý kandidát. Súčasný župan kandidovať už nebude.

Vyhlásili to v stredu na spoločnej tlačovej konferencii s podporou desiatok starostov a primátorov z Banskobystrického kraja v Národnom dome v Banskej Bystrici.

Nezávislý kandidát

Ide o prvú oficiálne ohlásenú kandidatúru na tento post v BBSK v prvých spoločných voľbách do vyšších územných celkov, ktoré sa majú konať na jeseň 2022 spolu s komunálnymi voľbami.

„Kandidujem, lebo nechcem, aby sa do správy nášho kraja vrátila hanba a stagnácia. Hanba tých, ktorí vládli pred nami a stagnácia tých, ktorí im náš kraj odovzdali,“ uviedol kandidát na župana Ondrej Lunter s tým, že sa o dôveru obyvateľov Banskobystrického kraja bude uchádzať ako nezávislý kandidát.

„Zároveň sa budem uchádzať o širšiu aj politickú podporu s vylúčením strán, ktoré považujem za strany, ktoré podkopávajú náš súčasný demokratický systém,“ objasnil a dodal, že ide o strany Smer-SD, Republika a Kotlebovci – ĽSNS.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Séria stretnutí

„V najbližšom čase rozbehnem sériu rozhovorov a stretnutí v regióne o programe na najbližšie štyri roky. Mám jasnú predstavu, čo má byť v tom programe, ale chcem sa uistiť, že doň dostanem priority z každého kúta kraja. Chcem, aby tento program sa stal ústrednou témou mojej kampane,“ popísal súčasný vicežupan.

„Súbežne s kolegami pracujem na zostavení kandidátky do zastupiteľstva, pretože posledných päť rokov vzniklo v našom kraji veľmi prospešné a funkčné spojenectvo lokálnych politikov, či už starostov, primátorov, ale aj súčasných členov krajského parlamentu,“ doplnil Ondrej Lunter s tým, že tento tím pôjde do volieb pod značkou „Srdcom kraj“.

„Musím povedať, že som sa rozhodol nepokračovať. Dôvody sú, že to nasadenie, ktoré si pýta výkon župy, nemôžem garantovať vzhľadom na svoj vek,“ uviedol predseda BBSK s tým, že nebude v najbližších voľbách kandidovať na žiadnu funkciu.

Doplnil, že so župou cíti a chce, aby pokračovala v tom, čo začali. Je si podľa vlastných slov istý, že jeho syn, súčasný poslanec a vicežupan bude dobre pokračovať v tom pozitívnom, čo v kraji dokázali – v projektoch pre dobrý kraj, v zodpovednom riadení, ale aj vo férovom a zodpovednom prístupe k obyvateľom, k pracovníkom a celému tímu, ktorý je na župe.

„Dôverujem Ondrejovej motivácii, s ktorou do kraja prichádza, dôverujem jeho schopnostiam, jeho energii, odhodlaniu,“ vysvetlil Ján Lunter s konštatovaním, že pozná jeho prácu či už pred obdobím kandidatúry, alebo počas nej.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ondrej Lunter
Firmy a inštitúcie BBSK Banskobystrický samosprávny kraj