Vyvrcholenie populárneho McDonald’s Cupu bude hostiť Trnava, na víťazov čaká mimoriadna odmena

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
American football arena with yellow goal post, grass field and blurred fans at playground view. 3D render. Flashlights
Foto: Getty Images

Víťazný kolektív okrem medailí a trofeje získa odmenu v podobe cesty na zápas seniorských ME medzi Slovákmi a Rumunmi.

Už počas nasledujúceho týždňa v Trnave vyvrcholí 25. ročník obľúbeného mládežníckeho futbalového turnaja McDonald’s Cup. Na Štadióne Antona Malatinského bude o celkový triumf bojovať dovedna osem tímov chlapcov a dievčat z rôznych škôl naprieč celou republikou, každý samosprávny kraj na podujatie vyšle svojho zástupcu. Nádej na víťazstvo majú školáci z Martina, Moldavy nad Bodvou, Vranova nad Topľou, Banskej Bystrice, Komárna, Trenčína, Piešťan a Senca.

Majstrovstvá SR chlapcov a dievčat prvého stupňa základných škôl vyvrcholia turnajom šampiónov, ktorí si účasť na podujatí vybojovali v krajských kolách.

Mladí futbalisti a futbalistky zo ZŠ s MŠ Hurbanova v Martine ovládli domáci kvalifikačný turnaj, školáci zo ZŠ Severná v Moldave nad Bodvou uspeli v Košiciach, žiaci zo ZŠ Lúčna vo Vranove nad Topľou ovládli turnaj v Poprade, tím zo ZŠ Spojová v Banskej Bystrici bol najlepší vo svojom meste, zástupcovia Základnej školy Ul. Pohraničná v Komárne uspeli v Nitre, hráči a hráčky zo ZŠ Novomeského v Trenčíne zvíťazili v Považskej Bystrici, tím ZŠ Brezová 19 v Piešťanoch bol najlepší na turnaji v Jaslovských Bohuniaciach a družstvo zo ZŠ J. G. Tajovského 1 v Senci postúpili z turnaja v Dunajskej Lužnej.

Mladé talenty sa môžu tešiť nielen na zápasy priamo na hlavnej ploche trnavského štadióna, ale aj mnoho ďalších prekvapení. „Čaká ich Fanzóna, koncert Majslefa či bohatý sprievodný program a exhibičný zápas. Podpisy budú rozdávať influenceri Smajlo, Kopačkovo a Peter Hersty Herstek, podujatie bude sprevádzať známy moderátor Gregor Mareš a Simona Leskovská,“ referuje oficiálny web Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

A odmena pre víťazov? Šampióni McDonald’s Cupu okrem medailí a trofeje pocestujú ako diváci na majstrovstvá Európy do Nemecka na stretnutie medzi Slovákmi a Rumunmi, ktoré je naplánované na 26. júna vo Frankfurte. Už 25. ročníka podujatia má aj svojich patrónov, sú nimi reprezentačný útočník Lukáš Haraslín a niekdajší hráčka národného tímu SR Lucia Ondrušová, ktorá ako prvá absolvovala 100 reprezentačných štartov.

„Sme veľmi radi, že záujem o McDonald’s Cup stúpol a do jubilejného 25. ročníka sa prihlásilo 1 140 základných škôl z celého Slovenska. Aktuálne sú zapojené takmer dve tretiny základných škôl a McDonald’s Cup sa stal najväčšou detskou súťažou na Slovensku. Naším cieľom v 25. ročníku bolo zapojiť čo najviac základných škôl, a tak zapojiť čo najviac detí. Sme hrdí, že môžeme pokračovať v jedinečnom projekte, ktorý už celé štvrťstoročie prináša inklúziu a zážitky na celý život deťom z celého Slovenska,“ uviedla Lucia Poláčeková zo spoločnosti McDonald’s. V celej histórii podujatia si na turnajoch, kvalifikačných či finálových, zahralo viac ako 250-tisíc chlapcov a dievčat.

„Ďakujeme partnerom, ktorí sa zúčastňujú a pomáhajú. Či už je to Slovenský futbalový zväz, ktorý nám pomáha s organizáciou dlhé roky. Ďalej to je rezort školstva, ktorý má záštitu nad celým podujatím. No a potom sú to naši partneri, ktorí prispievajú cenami. Sme radi, že tento rok medzi nás prišli aj influenceri, z ktorých majú deti veľkú radosť. Všetkým ďakujeme. Nielen hráčov, rodičov a učiteľov, ale všetkých srdečne pozývame na veľkolepé finále, ktoré sa uskutoční 28. a 29. mája v Trnave. Poďte s nami podporiť futbalové nádeje a vytvorme chlapcom a dievčatám nezabudnuteľnú atmosféru,“ dodala Poláčeková podľa futbalsfz.sk.

Informačný servis

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie McDonald's