Aktuálne štatistiky rozšírenia koronavírusu COVID-19: Počet nakazených a obetí

Koronavírus
Ilustračný obrázok. Foto: Gettyimages.com

Z aktuálnych štatistík Centra pre systémovú vedu a inžinierstvo (CSSE) na americkej Univerzite Johna Hopkinsa v Baltimore vyplýva, že vírusom, ktorý sa koncom minulého roka zrodil v čínskom meste Wu-chan, sa už nakazilo vyše 900-tisíc ľudí na celom svete. Ochorenie si doteraz vyžiadalo vyše 44-tisíc ľudských životov. Na druhej strane, podľa štatistík sa z neho vyliečilo vyše 185-tisíc ľudí.

V Európe vírus najviac zasiahol Taliansko

Doteraz najviac potvrdených prípadov má USA, kde ochorenie diagnostikovali viac ako 190-tisíc ľuďom. Druhým najväčším ohniskom šírenia nového koronavírusu je Taliansko, v ktorom sa nakazilo viac ako 105-tisíc ľudí. Na treťom mieste v rebríčku šírenia je Španielsko s počtom prípadov prevyšujúcim 102-tisíc.

Viac o téme: Koronavírus

Po Španielsku nasleduje Čína s vyše 82-tisíc infikovanými a piate v poradí je Nemecko, kde počet nakazených presiahol 74-tisíc.

Spomedzi všetkých krajín s rozšírením koronavírusu hlási bezkonkurenčne najvyššiu úmrtnosť na ochorenie COVID-19 Taliansko. Pandemickému vírusu tu podľahlo už viac ako 12 400 ľudí a počet mŕtvych sa každodenne zvyšuje. V Španielsku si koronavírus vyžiadal vyše 9-tisíc obetí. Na treťom mieste sa ocitlo Francúzsko, kde zomrelo viac ako 3 500 osôb.

Slovensko má 401 nakazených, Rakúsko už vyše 10-tisíc

Slovensko má aktuálne 401 potvrdených prípadov koronavírus, pričom prvý nakazený bol u nás diagnostikovaný 5. marca. Išlo o 52-ročného muža z obce Kostolište, u ktorého sa ochorenie rozvinulo do zápalu pľúc. Takisto evidujeme prvé úmrtie spojené s ochorením COVID-19. Išlo o 60-ročného muža z Bojníc, ktorý zomrel po prepustení z nemocnice do domácej starostlivosti.

Zo susedných krajín má najvyšší počet nakazených Rakúsko, kde sa koronavírusom infikovalo vyše 10-tisíc ľudí a zomrelo 146 nakazených osôb. Česko, kde sa ochorením nakazilo vyše 3 300 osôb, hlási 32 úmrtí. Poľsko uvádza vyše 2 400 nakazených a 36 úmrtí, Maďarsko vyše 500 infikovaných a 20 mŕtvych. Ukrajina v súvislosti s COVID-19 informuje o približne 700 nakazených a 17 úmrtiach.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom