Ambulantnú pohotovosť zabezpečí od júla v Žilinskom kraji pre dospelých osem ambulancií, pre deti a dorast ich bude šesť

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Doktor, urgentný príjem, pohotovosť
Foto: ilustračné, Thinkstock
Tento článok pre vás načítala AI.

Ambulantnú pohotovostnú službu (APS) pre dospelých bude od 1. júla poskytovať v Žilinskom kraji osem ambulancií, z toho päť v zdravotníckych zariadeniach v správe samosprávneho kraja.

Neobsadené pevné body

Pohotovosť bude fungovať od 16:00 do 20:00 v nemocnici Zdravie v ohrození v Bytči, v Kysuckej nemocnici s poliklinikou v Čadci, v Dolnooravskej nemocnici s poliklinikou v Dolnom Kubíne, Oravskej poliklinike v Námestove, Liptovskej nemocnici s poliklinikou v Liptovskom Mikuláši, Hornooravskej nemocnici s poliklinikou v Trstenej. Poslednými dvoma sú H.A.M. Academy v Turčianskych Tepliciach a Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline.

„Neobsadené ostanú pevné body APS pre dospelých v troch okresoch, konkrétne ide o Kysucké Nové Mesto, Martin a Ružomberok. V Martine a Ružomberku sa do výberového konania nikto neprihlásil,“ uviedla Eva Lacová z oddelenia komunikácie Žilinského samosprávneho kraja. Ako ďalej dodala, od ministerstva zdravotníctva očakáva kraj v najbližšom čase informácie o tom, ako bude ďalej riešiť APS, ktoré zostali neobsadené.

Ambulantná pohotovostná služba pre deti a dorast

Ambulantnú pohotovostnú službu pre deti a dorast bude poskytovať šesť zariadení. Konkrétne ide o Kysuckú nemocnicu s poliklinikou v Čadci, Dolnooravskú nemocnicu s poliklinikou v Dolnom Kubíne, Hornooravskú nemocnicu s poliklinikou v Trstenej, Liptovskú nemocnicu s poliklinikou v Liptovskom Mikuláši a Fakultnú nemocnicu s poliklinikou v Žiline. V Martine bude poskytovať pohotovosť MUDr. Vanda Pedanová, s.r.o.

Žilinský samosprávny kraj má naďalej záujem prevádzkovať aj doplnkové body APS, trvá však na vyriešení ich financovania zo strany ministerstva zdravotníctva z peňazí ušetrených zrušením viacerých pevných bodov APS.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Eva Lacová
Firmy a inštitúcie Dolnooravská NsP Dolný KubínFakultná nemocnica ŽilinaHornooravská nemocnicaKysucká nemocnica ČadcaLiptovská nemocnica s poliklinikou MUDr. Ivana StodoluOravská poliklinika