Dr.Max oznámil, že odkúpi a prevezme inú sieť slovenských lekární

Dr.Max
Foto: ilustračné, www.facebook.com

Dr. Max Holding SK ako prevádzkovateľ siete lekární Dr. Max na Slovensku uzavrel obchodnú dohodu so spoločnosťou UNIPHARMA – 1. slovenská lekárnická akciová spoločnosť o kúpe 47 lekární Apotheke Slovakia.

Chýba im ešte jeden súhlas

Ako informuje spoločnosť, celá transakcia ešte podlieha súhlasu Protimonopolného úradu SR. Komplexné uzatvorenie obchodu a prevzatie siete lekární pod značku Dr.Max sa predpokladá v priebehu nasledujúceho roka 2023. Výšku transakcie sa obidve strany rozhodli nezverejňovať.

Prínosné aj pre zamestnancov

„Akvizícia predstavuje strategicky významné partnerstvo medzi lídrom trhu v oblasti sieťových lekární a najväčším slovenským distribútorom liekov. Veríme, že spolupráca prispeje k výraznejším inováciám vo farmácii, rastu oboch obchodných partnerov, ale zároveň vieme, že tento krok bude prínosom aj pre zamestnancov,“ uviedol generálny riaditeľ UNIPHARMA – 1. slovenská lekárnická akciová spoločnosť Milan Vrúbel.

Ako dodal CEO lekární Dr.Max na Slovensku Jan Žák, dlhodobým cieľom lekární Dr.Max je prinášať pridanú hodnotu v poskytovaní odbornej lekárenskej starostlivosti a zvyšovanie prevencie u širokej verejnosti.

Lekárne Dr.Max vznikli v roku 2006. V súčasnosti sú lídrom na trhu lekární v Slovenskej republike, zákazníci ich nájdu na viac ako 350 miestach po celom Slovensku. Dr.Max zamestnáva viac ako 2 400 ľudí.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján ŽákMilan Vrúbel
Firmy a inštitúcie ApothekeLekárne Dr.MaxPMÚ Protimonopolný úrad SRUnipharma