Fakultná nemocnica v Trnave spozná nového riaditeľa, vo výberovom konaní uspel jeden kandidát

Trnava
Fakultná nemocnica v Trnave Foto: archívne, SITA/Ivan Kopčáni

Výberové konanie na funkciu riaditeľa Fakultnej nemocnice v Trnave vyhral spomedzi troch uchádzačov Vladislav Šrojta. V hodnotení projektov stratégie rozvoja organizácie a odpovedí na otázky členov výberovej komisie získal podľa ministerstva zdravotníctva najvyšší počet bodov.

Nová nemocnica v štýle monobloku

Šrojta vo svojom projekte stratégie rozvoja Fakultnej nemocnice Trnava okrem nevyhnutnosti navýšiť príjmy od zdravotných poisťovní zdôraznil potrebu vybudovať novú nemocnicu v štýle monobloku s modernými priestormi, ktoré by spĺňali prísne hygienické aj estetické požiadavky.

Terajší pavilónový systém podľa neho komplikuje poskytovanie adekvátnej zdravotnej starostlivosti. Trnavská nemocnica má s výnimkou pavilónu chirurgických disciplín väčšinu budov starších ako 50 rokov.

O miesto sa hlásil aj Daniel Žitňan

Ministerstvo zdravotníctva vyhlásilo výberové konanie na obsadenie miesta riaditeľa Fakultnej nemocnice v Trnave ešte v septembri. Samotný výber najvhodnejšieho uchádzača sa konal 12. novembra.

Terajší riaditeľ Daniel Žitňan je vo funkcii štyri roky, podľa zverejnených informácií sa tiež prihlásil do výberového konania.

Fakultná nemocnica v Trnave je najväčším poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v Trnavskom kraji. K dispozícii má 641 lôžok, ročne lieči viac ako 25 tisíc pacientov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daniel ŽitňanVladislav Šrojta
Firmy a inštitúcie Fakultná nemocnica v Trnave