Heger by mal odvrátiť hrozbu zatvárania ambulancií, Drucker varuje pred kolapsom (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Drucker

Predseda strany Dobrá voľba a Umiernení Tomáš Drucker vyzval na piatkovej tlačovej konferencii premiéra Eduarda Hegera, aby odvrátil hrozbu zatvárania ambulancií. Prehlbujúca sa kríza v sektore znižuje dostupnosť a kvalitu zdravotnej starostlivosti pre slovenských pacientov.

„Pravdepodobne aj dnes stovky pacientov nemohli byť hospitalizované alebo im boli odložené operácie, pretože zdravotnícke kapacity nestíhajú,“ varoval Drucker.

Neriešený ambulantný sektor

Predseda vlády Heger a minister financií Matovič podľa Druckera nedokončili rokovania, ktoré so zdravotníkmi začali. Vláda pritom vôbec nezačala riešiť ambulantný sektor. Ani platy sestier, ani náklady na prevádzky ambulancií spôsobené obrovským rastom cien energií.

„Môže to znamenať, že nám skolabuje prvý kontakt pacienta so zdravotníctvom,“ zdôraznil Drucker. Ako ďalej upozornil, podľa štúdie, vypracovanej pre ministerstvo zdravotníctva, dostupnosť všeobecných lekárov pre dospelých aj pre deti klesne zo súčasnej kapacitnej priepustnosti 85 a 89 percent do troch rokov na 58 percent.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Verbálny smog

Predseda strany Dobrá voľba a Umiernení apeloval na médiá, aj na posledných politikov zdravého rozumu, aby sa téme venovali.

„Vytlačme z verejného priestoru hlúposti, nezmysly a celý ten verbálny smog z produkcie OĽaNO a posuňme do centra záujmu, do titulkov médií a do čela správ to, čo je dôležité pre zachovanie základných funkcií štátu,“ dodal Drucker.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Eduard HegerIgor MatovičTomáš Drucker
Firmy a inštitúcie MZ Ministerstvo zdravotníctva SROĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti