Kam ísť s bolesťami zubov či po lieky cez sviatky? V Bratislavskom kraji budú fungovať pohotovostné ambulancie a lekárne

Lekáreň
Foto: ilustračné, SITA/Jozef Jakubčo

Ambulantná pohotovostná služba bude v Bratislavskom samosprávnom kraji (BSK) aj cez vianočné sviatky fungovať v štandardnom režime. Ako informovala jeho hovorkyňa Lucia Forman, pre prípad potreby pripravili prehľad pohotovostí a zubno-lekárskych služieb prvej pomoci (LSPP) pre deti a dospelých, aby ľudia vedeli, kam ísť a nestrácali čas hľadaním.

Ambulantná pohotovosť rieši akútne a náhle zmeny zdravotného stavu, ktoré bezprostredne neohrozujú život pacienta. Funguje počas pracovných dní od 16:00 do 22:00 a cez víkendy a sviatky od 7:00 do 22:00. Viac informácií o ordinačných hodinách pohotovostí a mieste prevádzky nájdu záujemcovia na stránke.

Ak by sa počas sviatočných dní objavili nepríjemnosti so zubami, je potrebné vyhľadať zubno-lekársku pohotovostnú službu. V bratislavskom regióne ju budú zabezpečovať štyri zubné ambulancie.

Ústavná pohotovostná služba je dostupná nepretržite v Univerzitnej nemocnici Bratislava – Ružinov, Univerzitnej nemocnici Bratislava – Kramáre, Univerzitnej nemocnici Bratislava – sv. Cyrila a Metoda na Antolskej ulici a v Nemocnici v Malackách.

Zoznam lekární, ktoré budú mať pohotovosť počas vianočných sviatkov, je k dispozícii na stránke.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lucia Forman
Firmy a inštitúcie APS Ambulantná pohotovostná službaNemocnica MalackyUNB Univerzitná nemocnica Bratislava