Komora sestier chce aktívne presadzovať riešenie nedostatku sestier

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Iveta Lazorová
Iveta Lazorová | Foto: SITA / Marko Erd

SKSaPA aj naďalej trvá na úprave miezd na základe odpracovaných rokov.

Prioritou Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek (SK SaPA) v roku 2018 je aktívne presadzovať riešenie nedostatku sestier a pôrodných asistentiek na Slovensku. Chce tiež iniciovať prijatie takých opatrení, ktorými sa podarí zjednodušiť vedenie zdravotnej dokumentácie, ktorú majú sestry na starosti.

„Aj naďalej trváme na úprave miezd na základe odpracovaných rokov a zvýšení základných koeficientov pre výpočet mzdy všetkých sestier a pôrodných asistentiek bez ohľadu na to, kde pracujú (nemocnice, ambulancie, zariadenia sociálnych služieb),“ uviedla prezidentka SK SaPA Iveta Lazorová.

Chcú, aby ich akceptovali

Sestry taktiež požadujú zaviesť elektronickú ošetrovateľskú dokumentáciu a zabezpečiť dostatok výpočtovej techniky na to, aby netrávili neúmerný čas ručným písaním zdravotných záznamov.

“A v neposlednom rade sa budeme snažiť, aby naša organizácia bola viac akceptovaná pri plánovaní a realizácii stratégií, ktoré povedú k zlepšeniu celého systému zdravotnej starostlivosti na Slovensku,“ uzavrela Lazorová.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie SKSaPA Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek