Koronavírus: Podľa výsledkov PCR testov pribudlo na Slovensku takmer 4-tisíc infikovaných ľudí

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Dieťa, koronavírus
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
  • aktualizované 18. januára 11:15

V pondelok odhalili PCR testy na Slovensku ďalších 3 933 ľudí nakazených koronavírusom, laboratóriá celkovo vyhodnotili 15 955 odberov. V nemocniciach je v súčasnosti 1 709 ľudí s ochorením COVID-19. Za uplynulý deň pribudlo 49 obetí tohto ochorenia. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk.

Viac o téme: Koronavírus

Ako informovala hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová, najviac pozitívne testovaných bolo v Prešovskom kraji, naopak najmenej v Banskobystrickom. Konkrétne v Prešovskom to bolo 784 ľudí a v Banskobystrickom 269. Čo sa týka ostatných krajov, v Žilinskom kraji odhalili 675 infikovaných, v Bratislavskom 534, v Košickom 486, v Nitrianskom 439, v Trenčianskom 380 a v Trnavskom 366.

Viac ako 61 percent z pozitívne testovaných PCR testom nebolo zaočkovaných alebo má len jednu dávku očkovacej látky. V prípade antigénových testov nemá očkovanie viac ako 63 percent z 936 pozitívne testovaných.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

V nemocniciach počet pacientov naďalej mierne klesá. „Na JIS a OAIM je 348 osôb, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 179 ľudí. Takmer 81 percent z hospitalizovaných pacientov nie je zaočkovaných vôbec alebo má len jednu dávku očkovacej látky,” dodala Eliášová.

Agentúra SITA bude správu aktualizovať.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Zuzana Eliášová
Firmy a inštitúcie MZ SR Ministerstvo zdravotníctva SRNárodné centrum zdravotníckych informácií