Koronavírus pripravil v USA o život už viac ako tisíc ľudí, epicentrom nákazy je štát New York (video)

Koronavirus, New York, USA
Foto: SITA/AP

Viac ako tisíc obetí nového koronavírusu majú už aj Spojené štáty americké. Do stredy večera tam zomrelo 1 041 nakazených osôb. Celkovo USA evidujú takmer 70-tisíc prípadov nákazy.

Súčasným epicentrom epidémie v Spojených štátoch je štát New York, kde zaznamenali viac ako 30-tisíc prípadov a zhruba 300 úmrtí. Väčšinu z nich hlásia z mesta New York.

Tam zdravotnícki predstavitelia zháňajú lôžka a zdravotnícke vybavenie a volajú viac lekárov a zdravotných sestier do práce v obave, že pacienti preplnia nemocnice tak ako v Taliansku a Španielsku.

Viac o téme: Koronavírus

V krajine čoraz viac prijímajú nové preventívne opatrenia vrátane obmedzenia pohybu a uzavretia podnikov. Prezident Donald Trump vyzval Američanov, aby pomohli zabrzdiť šírenie koronavírusu a na 15 dní sa sociálne dištancovali.

V rámci pomoci podnikom, zamestnancom aj systémom zdravotnej starostlivosti Senát v stredu v noci schválil najväčší balíček ekonomickej pomoci v histórii krajiny vo výške viac ako dvoch biliónov dolárov.

Podľa dát Johns Hopkins University sa na celom svete novým koronavírusom nakazilo 472 076 ľudí. Zomrelo naň vyše 21 300 osôb a viac ako 114-tisíc sa uzdravilo. Informácie pochádzajú z agentúry AP a webstránky coronavirus.jhu.edu/map.html

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom