Koronavírus v Česku nakazil už 774 ľudí, vláda zvažuje aj zákaz vychádzania

Česko, koronavírus
Ľudia čakajú pred potravinami s ochranou na tvári. Foto: SITA/AP

Česko má po novom už 774 prípadov nakazenia koronavírusom. K piatkovému ránu sa uskutočnilo 11 619 testov. Podľa odhadov námestníka ministra zdravotníctva Romana Prymulu môže byť v Česku v polovici apríla až 15-tisíc prípadov. Prymula zároveň varoval, že by sa v krajnom prípade mohlo pristúpiť k zákazu vychádzania.

Viac k téme Koronavírus

Prymula, ktorý je aj predsedom Ústredného krízového štábu, upozornil, že ak budú ľudia karanténu obchádzať, príde na rad úplný zákaz vychádzania. Denníku Právo povedal, že krajina by v takom prípade bola na dva týždne „úplne umŕtvená“.

Zrejme by sa úplne obmedzil pohyb s výnimkou fungovania kritickej infraštruktúry, elektrárne by museli fungovať naďalej. Zároveň vyjadril nádej, že k tomu Česká republika nebude musieť prikročiť.

Za štvrtok pribudlo celkovo 205 nakazených, čo je doteraz najvyšší denný nárast. Podľa informácií ministra zdravotníctva Adama Vojtěcha zo štvrtkového večera bolo 63 nakazených v nemocniciach, z toho päť je vo vážnom stave, informuje český spravodajský portál iDNES.cz.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Adam VojtěchRoman Prymula