Košický kraj dá dočasne stopku očkovacím centrám na Spiši a Zemplíne, ľuďom pichne vakcínu výjazdová služba

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Očkovanie, koronavírus, Pfizer
Foto: Archívne, SITA/AP

Košický samosprávny kraj (KSK) dočasne pozastavuje prevádzku veľkokapacitných centier v Michalovciach a v Spišskej Novej Vsi. Naposledy v nich očkovali proti ochoreniu COVID-19 v pondelok 6. septembra.

Obyvatelia budú mať v týchto mestách k dispozícii výjazdovú očkovaciu službu vrátane očkovacieho autobusu. Informovala o tom hovorkyňa predsedu KSK Anna Terezková.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

„Od spustenia očkovacích centier v Košickom kraji sme v nich podali spolu viac ako 223-tisíc všetkých dostupných vakcín. V súčasnosti sa nám však ako najefektívnejší spôsob vakcinácie ukazuje očkovanie v teréne pomocou výjazdovej služby. Navyše, vakcinačné centrá v Michalovciach aj v Spišskej Novej Vsi sú situované do telocviční župných stredných škôl. Keďže sa začal nový školský rok a študenti sa vrátili na prezenčnú formu štúdia, telocvične im chceme prenechať na plnohodnotné hodiny telocviku. V oboch mestách preto posilníme očkovanie v teréne. V Spišskej Novej Vsi bude k dispozícii stála očkovacia kója v nákupnom centre Madaras, v Michalovciach sa bude pravidelne očkovať jedenkrát až dvakrát týždenne v očkovacom autobuse,“ informoval predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Vakcínu dostanú aj deti

Obyvateľov, ktorí čakajú na podanie druhej dávky vakcíny, ktoré by sa malo uskutočniť v týchto vakcinačných centrách, kompletne zaočkuje výjazdová služba. Vakcinácia sa bude realizovať v očkovacom autobuse pri vakcinačných centrách v Michalovciach na Masarykovej 1 a v Spišskej Novej Vsi na Markušovskej ceste 8.

V plnej prevádzke naďalej ostáva veľkokapacitné očkovacie centrum v Košiciach, kde bude župa očkovať v nedeľu 12. septembra. Dopoludnia sa tam bude podávať vakcína od konzorcia Pfizer/BioNTech deťom, neskôr aj dospelým. Popoludnie je vyhradené pre jednodávkovú vakcínu Janssen od spoločnosti Johnson&Johnson.

Očkovanie pri autobusových staniciach

Počas aktuálneho týždňa vyrazí podať vakcínu obyvateľom do miest a obcí výjazdová očkovacia služba. Záujemcovia nájdu zdravotníkov v blízkosti autobusových staníc v Košiciach aj Michalovciach, nákupných centier v Trebišove, Rožňave aj Košiciach, za domom kultúry v Sobranciach a tradične aj v nákupnom centre Madaras v Spišskej Novej Vsi.

Župa doposiaľ podala už viac ako 260-tisíc vakcín proti ochoreniu COVID-19, z toho viac ako 37-tisíc v teréne.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Anna TerezkováRastislav Trnka
Firmy a inštitúcie Johnson & JohnsonKSK Košický samosprávny kraj (VÚC)Pfizer