Košický kraj podá po prvýkrát vakcínu deťom od 5 do 11 rokov, očkovať sa bude pod dohľadom pediatra

Očkovanie, dieťa
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Košický samosprávny kraj (KSK) bude po prvýkrát očkovať deti vo veku od päť do 11 rokov, je pre ne vyhradený termín v nedeľu ráno v Košiciach. Informovala o tom hovorkyňa predsedu KSK Anna Terezková.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

„Očkovanie detí bude pod dohľadom pediatra a za prítomnosti zákonného zástupcu, pričom je potrebné, aby rodičia svoje deti na očkovanie prihlásili prostredníctvom registrácie cez Národné centrum zdravotníckych informácií. Župa pre ne objednala špeciálne takzvané pediatrické vakcíny od Pfizer/BioNTech. Okrem toho, že zdravotníci deťom podajú menšiu dávku vakcíny, sa očkovanie nijako nelíši od toho, ktoré realizujeme pre dospelých. V prípade záujmu je župa pripravená toto očkovanie zopakovať,“ informoval predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Očkovanie na viacerých miestach

Krajské veľkokapacitné očkovacie centrum v Košiciach bude otvorené každý deň v týždni. Záujemcovia budú mať na výber zo všetkých dostupných vakcín a zdravotníci sú pripravení podať prvú, druhú aj tretiu dávku pre registrovaných aj neregistrovaných záujemcov. Počas dvoch dní budú v prevádzke aj vakcinačné centrá v Michalovciach a v Spišskej Novej Vsi.

Dospelí obyvatelia kraja budú mať možnosť zaočkovať sa v košickom veľkokapacitnom centre vakcínou Janssen v stredu, piatok a nedeľu. Moderna bude dostupná v utorok, vo štvrtok a v sobotu, pričom každý deň bude na výber aj vakcína Pfizeru. Brány vakcinačných centier v Michalovciach a v Spišskej Novej Vsi sa otvoria v sobotu. Na Spiši bude k dispozícii Moderna, na Zemplíne aj Pfizer.

Vakcínu podajú v obchodných centrách

Okrem toho záujemcovia môžu navštíviť očkovacie kóje aj v košických obchodných centrách Optima, Galéria, Aupark, Tesco a v budove železničnej stanice, a to od 9:00 do 17:00, alebo očkovacie miesto v nákupnom centre Madaras v Spišskej Novej Vsi.

V rámci očkovania v teréne bude na výber dvojdávkový Pfizer aj jednodávkový Janssen, pričom treťou dávkou môžu byť v teréne aj vo veľkokapacitných centrách zaočkované iba osoby staršie 18 rokov. Očkovací autobus vyrazí do Kráľovského Chlmca, Sobraniec, Sečoviec, Krompách, Strážskeho i Gelnice. Zdravotníci podajú vakcínu aj imobilným obyvateľom, ako aj starším a chorým v zariadeniach sociálnych služieb.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anna TerezkováRastislav Trnka
Firmy a inštitúcie KSK Košický samosprávny kraj (VÚC)ModernaNCZI Národné centrum zdravotníckych informáciíPfizerVaccine Janssen