Lekárske odbory udelili Cenu Dávida

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Loz_david.jpg
Foto: LOZ
Laureátom sa stal Jozef Baláž, predseda LOZ v banskobystrickej fakultnej nemocnici

Lekárske odborové združenie v sobotu v Rajeckých Tepliciach odovzdalo Cenu Dávida. O laureátovi rozhodol celoslovenský Klub predsedov LOZ na základe nominácie Výboru LOZ.

„Ceny Dávida udeľujeme od roku 2013 osobnostiam, ktoré prispeli k zlepšeniu slovenského zdravotníctva,“ informovalo združenie.

Cenou Dávida oceňuje ľudí, ktorým chce vyjadriť rešpekt a poďakovanie za to, že sa podujali bojovať za lepšie verejné zdravotníctvo. Pomenovanie tejto ceny vychádza symbolicky zo známeho biblického príbehu, pretože snaha o lepšie zdravotníctvo často pripomína zápas Dávida s Goliášom.

Tohtoročným laureátom je J. Baláž

Cenu Dávida za dlhoročný prínos v boji za lepšie postavenie lekárov a za lepšie zdravotníctvo LOZ udelil lekárovi a predsedovi LOZ FN Banskej Bystrici Jozefovi Balážovi za jeho dlhodobý prínos pre slovenské zdravotníctvo.

Baláž je dlhoročný predseda LOZ vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou F. D. Roosevelta Banská Bystrica. Bol významnou osobnosťou lekárskych výpovedí v roku 2011. Ako predseda LOZ v Banskej Bystrici zvládol viaceré vypäté situácie v tejto nemocnici, a to v prospech pacientov, ale aj lekárov, či sestier.

„Je veľmi ťažké a často náročné skĺbiť profesionálnu prácu lekára s predsedníctvom LOZ vo nemocnici. Doktor Jozef Baláž to dokázal, šíri dobré meno svojej nemocnice doma i v zahraničí ako gastroenterológ. Dovolím si tvrdiť, že ako zástupca lekárov je rozhodujúcim článkom v stabilizácii personálu v tejto dôležitej nemocnici v srdci Slovenska,“ uviedol predseda LOZ Peter Visolajský.

Slovenské nemocnice sú podľa neho v stave, kde zostávajúci personál nemocníc drží na ich pracoviskách často len entuziazmus jednotlivcov a nádej na zlepšenie, ktorú často vidia len v malých úspechoch svojich zástupcov. „Pre zlepšenie slovenského zdravotníctva je potrebné ešte veľa práce,“ uzavrel Visolajský.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie FNsP FDR BB Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta Banská BystricaLOZ Lekárske odborové združenie