Lengvarský robí poriadky na ministerstve zdravotníctva, skončili dvaja vysokopostavení ľudia

Vladimír Lengvarský
Minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský. Foto: Archívne, SITA/Martin Medňanský
  • aktualizované 21. apríla, 11:24

Vláda v stredu odvolala Petra Stachuru z funkcie štátneho tajomníka Ministerstva zdravotníctva SR. Na jeho post nastúpi od 22. apríla Kamil Száz.

Kabinet zároveň odvolal z postu aj generálneho tajomníka služobného úradu ministerstva zdravotníctva Davida Hlubockého. Na jeho miesto nastúpi Peter Ferjančík. Oba návrhy predložil minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.

„Som rád, že páni prijali moju ponuku a spoločne budeme pracovať pre systematické zlepšovanie zdravotníctva tak pre pacientov ako aj pre lekárov, sestry a ďalších zdravotníckych pracovníkov. Reštart nášho zdravotníctva znamená, že sa dajú do pohybu reformy a investície a pánov vítam vo svojom tíme,“ uviedol šéf rezortu zdravotníctva Lengvarský. Zároveň poďakoval bývalým tajomníkom za spoluprácu.

MUDr. Kamil Száz pôsobí ako pediater v Národnom ústave detských chorôb v Bratislave na oddelení urgentného príjmu. Je tiež generálnym riaditeľom v spoločnosti poskytujúcej zdravotnú starostlivosť v oblasti FBLR. Aktuálne je v atestačnej príprave urgentnej medicíny a medicíny katastrof.

Ing. Peter Ferjančík pôsobí na ministerstve zdravotníctva od roku 2011. Od mája 2020 bol generálnym riaditeľom Sekcie Európskych programov a projektov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Kamil SzázPeter FerjančíkVladimír Lengvarský
Firmy a inštitúcie MZ SR Ministerstvo zdravotníctva SR