Levočská nemocnica má výrazne menej pacientov s COVID-19, pomohla i liečba monoklonálnymi protilátkami

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča
Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča. Foto: www.facebook.com

Situácia na COVID oddeleniach levočskej nemocnice sa výrazne zlepšila. Po niekoľkých mesiacoch tam majú už len nízku obsadenosť lôžok určených pre hospitalizovaných s ochorením COVID-19.

Viac o téme: Koronavírus

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

Ako ďalej informovala námestníčka pre liečebno-preventívnu starostlivosť Renáta Bičanovská, na internom oddelení sa v pondelok starali o dvoch takýchto pacientov. V mesiaci november tam pritom mali podľa jej slov hospitalizovaných priemerne 25 až 28 pacientov s COVID-19, čo presahovalo kapacitu reprofilizovaných lôžok.

Súčasná minimálna obsadenosť lôžok pacientmi s koronavírusom nebola v nemocnici realitou niekoľko mesiacov. Nemocnica si však podľa Bičanovskej pochvaľuje aj liečbu prostredníctvom monoklonálnych protilátok.

„Máme s ich podávaním dobré skúsenosti. Viac ako 90 percent pacientov, ktorým bola táto liečba podaná, si následne nevyžadovalo hospitalizáciu v nemocnici,“ vysvetlila.

Počas minulého týždňa vo vakcinačnom centre nemocnice podali 464 dávok vakcín Comirnaty od konzorcia Pfizer/BioNTech. Podľa námestníčky pre ošetrovateľskú starostlivosť Lucie Boháčovej bol najväčší záujem o tretiu dávku vakcíny, ktorú podali 343 záujemcom.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Nemocnica Levoča