Levočská nemocnica otvorila zrenovované očné ambulancie

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Levoca_oct.jpg
AGEL SK

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, ktorá je členom skupiny AGEL, v stredu slávnostne otvorila kompletne zrenovované očné ambulancie, čakáreň, sociálne zariadenie a zázemie pre personál. Informovala o tom hovorkyňa Agelu Marta Csergeová.

V zmodernizovaných ambulanciách je umiestnený aj nový očný koherenčný tomograf (OCT), ktorý výrazným spôsobom zvýši kvalitnejšie poskytovanie zdravotnej starostlivosti. Vďaka investícii v hodnote 75 tisíc eur sa zveľadí prostredie a zvýši komfort pre pacientov a personál ambulancií.

Práce trvali tri mesiace

V rámci kompletnej renovácie ambulancií boli vymenené elektroinštalačné rozvody, rozvody vody, kúrenia, radiátory. upravili tiež povrchy stien, podláh, znížili strop, rozšírila sa čakáreň a vybudovalo sa sociálne zariadenie pre imobilných pacientov.

Rozšírilo sa aj zázemie pre lekárov a personál. Zakúpený bol nový nábytok. Celková renovácia trvala viac ako tri mesiace.

„Pre tento krok sme sa rozhodli z dôvodu zvýšenia komfortu pre pacientov, ktorých čím ďalej tým viac pribúda, ako aj pre zlepšenie pracovných podmienok lekárov a sestier pracujúcich v ambulancii,“ uviedol riaditeľ nemocnice Miroslav Jaška.

Tomograf – rýchly a presný

Očný koherenčný tomograf lekárom poskytne rýchle a adekvátne údaje o zdravotnom stave pacienta, na základe ktorých sa rozhodnú pre najvhodnejšiu liečbu.

Vyšetrenie na OCT prístroji je bezbolestné a trvá pár minút.

„Infračervené svetlo skenuje jednotlivé vrstvy sietnice a nervových vláken zrakového nervu, čo nám umožní  skvalitniť diagnostiku ochorení sietnice a zrakového nervu. Vďaka výbornej optike a softvérovému vybaveniu nám prístroj vypracuje analýzy a grafické zobrazenie výsledkov,“ vysvetlila lekárka očnej ambulancie Nataša Počubayová.

Vyšetrenie na OCT možno podľa lekárky Márie Repaskej použiť vo všetkých odboroch oftalmológie.

„Nezaobídeme sa bez neho pri diagnostike a liečbe zeleného zákalu, ochoreniach makuly – t.j. miesta ostrého videnia. Zvyšujúci sa počet diabetikov s diabetickou retinopathiou vyžaduje taktiež vyšetrenie makuly i iných miest sietnice OCT prístrojom, dodala repaská.

Tomograf dokáže tieť urobiť fotografickú dokumentáciu očného pozadia i predného segmentu oka a nález v počítači archivovať.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie VNsP LE Všeobecná nemocnica s poliklinikou, a.s. Levoča