Lôžka pre COVID pacientov v prešovskej nemocnici sú plne obsadené, nových posielajú už do inam

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Presov nemocnica.jpg
Foto: ilustračné, maps.google.com

Fakultná nemocnica s poliklinikou (FNsP) J. A. Reimana v Prešove má všetky lôžka určené pre pacientov s ochorením COVID-19 plne obsadené. Agentúru SITA o tom informoval riaditeľ prešovskej nemocnice Ľubomír Šarník.

Viac o téme: Koronavírus

Dnes v podvečerných hodinách bolo vo FNsP Prešov obsadené posledné voľné lôžko na COVID-19. Nemocnica nemôže aktuálne prijať žiadneho nového pacienta s ochorením COVID-19. Takýto pacienti budú presmerovaní do tých nemocníc na Slovensku, ktoré ešte budú mať voľné lôžka. A tých už dnes nie je veľa,“ upozornil Šarník.

Riaditeľ dnes ráno agentúru SITA informoval, že nemocnica zvýšila počet lôžok pre pacientov s ochorením COVID-19 zo 160 na 249, keď reprofilizovala ďalšie lôžka na oddelení pediatrie, dermatovenerológie a psychiatrie.

O 10.00 hod. Šarník uviedol, že majú obsadených 203 covidových lôžok, z toho 13 pacientov bolo na umelej pľúcnej ventilácii, 12 z nich bolo neočkovaných. Nemocnica už v utorok 9. novembra obmedzila poskytovanie zdravotnej starostlivosti iba na akútnu a neodkladnú zdravotnú starostlivosť.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ľubomír Šarník
Firmy a inštitúcie Fakultná nemocnica s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove