Matovič vyzval nezaočkovaných seniorov bez registrácie k pichnutiu vakcíny, stále majú nárok na prémiu (video)

PREMIÉR: Vyjadrenie k diplomovej práci
Foto: SITA/Jana Birošová
  • aktualizované 13. januára, 16:43

Seniori nad 60 rokov, ktorí majú záujem o očkovanie proti ochoreniu COVID-19 a nie sú ešte registrovaní v takzvanej čakárni, sa môžu nechať zaočkovať až do 31. januára. Ak sa stihnú zaočkovať do uplynutia tohto termínu, bude im priznaná očkovacia prémia.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

Informoval o tom na štvrtkovej tlačovej konferencii podpredseda vlády a minister financií Igor Matovič. Rozhodla o tom na stredajšom rokovaní vláda.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Hlavný dôvod predĺženia očkovania

Pridelený termín na očkovanie do konca januára má takmer 30-tisíc Slovákov nad 60 rokov a na pridelenie termínu čaká takmer 7 000 seniorov. To je hlavný dôvod, pre ktorý podľa Matoviča predĺžili možnosť absolvovania očkovania.

Momentálne, od začiatku tohto roka, sa očkuje tempom približne 6 000 dávok denne. „Dokopy môžeme povedať, že očkovacia prémia voči prieskumu relevantnej agentúry, prilákala k očkovaniu viac ako štvrť milióna ľudí,” uviedol Matovič.

Prémiu dostane viac ako 600-tisíc seniorov

V tejto súvislosti minister porovnáva prieskum agentúry Focus z októbra minulého roka, z ktorého záverov vyplynulo, že treťou dávkou sa nechá preočkovať 430-tisíc seniorov. Podľa Matovičových údajov sa do stanoveného termínu nechalo takzvanou posilňujúcou dávkou preočkovať 204 657 ľudí nad 60 rokov. V rámci rovnakého porovnania v súvislosti s prvou dávkou sa nad rámec očakávaní prieskumnej agentúry Focus podľa Matoviča nechalo zaočkovať 55 834 seniorov prvou dávkou.

Celkovo má doteraz nárok na očkovaciu prémiu 642 956 dôchodcov zaočkovaných tromi dávkami vakcíny proti ochoreniu COVID-19, ktorí dostanú finančný príspevok vo výške 300 eur. Spolu tak štát už teraz zaručene minie 192 886 800 eur. Matovič očakáva, že v závere to bude avizovaných približne 250 až 270 miliónov eur.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Firmy a inštitúcie Vláda SR