Ministerka Dolinková reaguje po Kotlárovom vyjadrení o pandémii, trvá na prešetrovaní zodpovednosti osôb riadiacich boj proti covidu (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
ZDRAVOTNÍCTVO: Nová nemocnica v Banskej Bystrici
Ministerka zdravotníctva SR Zuzana Dolinková. Foto: archívne, SITA/Jakub Julény.
Tento článok pre vás načítala AI.

Po stredajšom vyjadrení splnomocnenca vlády na prešetrenie manažovania pandémie a poslanca Petra Kotlára (SNS), že pandémia na Slovensku nebola, reaguje aj ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková.

Je mi veľmi ľúto 20 tisíc nevynútených obetí pandémie na Slovensku. Trváme na tom, aby bola vyšetrená orgánmi činnými v trestnom konaní konkrétna zodpovednosť osôb, ktoré boj proti Covidu na Slovensku riadili. Akékoľvek spochybňovanie pandémie je neúctou ich pozostalých,“ uviedla ministerka.

Manažérske zlyhania

Zároveň dodala, že je to aj zodpovednosť tých, ktorí dnes v opozícii vykrikujú a zachraňujú slovenské zdravotníctvo.

Pamätáme si na ich manažérske zlyhania, plytvania peniazmi a neschopnosť ochrániť ľudí. V tých časoch, keď sa ľudia utiekali pod ich ochranu a podporu, zlyhali na plnej čiare,“ vyzdvihla.

Pri tejto príležitosti tiež poďakovala všetkým lekárom a zdravotníckemu personálu, ktorí v tých ťažkých a zložitých časoch aj za cenu nasadzovania vlastných životov pomáhali ohrozeným ľuďom.

Kotlárovo vyjadrenie

V závere môjho vyšetrovania, ktoré prednesiem v septembri, je aj jasný dôkaz toho, že na Slovensku pandémia nebola z hľadiska toho, čo pandémia znamená, z hľadiska incidencie a ostatných merateľných parametrov,“ uviedol v stredu Kotlár na mimoriadnom zdravotníckom výbore v parlamente. Výboru sa zúčastnili aj odborníci a lekári, ktorí počas pandémie covidu zachraňovali životy.

Opozičná politická strana KDH žiada vládu o odvolanie Kotlára z funkcie kvôli ohrozeniu zdravia pacientov. Vedci a odborníci zase vyzývajú vládu, aby rešpektovala vedecké poznatky v oblasti zdravia verejnosti. Urobili tak prostredníctvom otvorenej výzvy vedci a odborníci, ktorí boli počas pandémie súčasťou iniciatívy Veda pomáha COVID-19.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Peter KotlárZuzana Dolinková
Firmy a inštitúcie KDH Kresťanskodemokratické hnutieSNS Slovenská národná strana