Ministerstvo zdravotníctva umožňuje očkovanie proti COVID-19 novými vakcínami, prihlásiť sa môžete aj telefonicky

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Očkovanie proti koronavírusu
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Ministerstvo zdravotníctva SR umožňuje od štvrtka 26. januára prihlásiť sa na očkovanie proti COVID-19 novými vakcínami. Záujemcovia o očkovanie tak môžu urobiť cez stránku korona.gov.sk alebo telefonicky na callcentrum Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI).

Očkovanie bez registrácie

Naďalej je možné využiť aj očkovanie bez registrácie. Ministerstvo zdravotníctva upozornilo na to, že očkovanie je stále najúčinnejším nástrojom proti ochoreniu COVID-19 a je obzvlášť dôležité pre seniorov a ľudí s chronickými ochoreniami.

Viac o téme: Koronavírus

Očkovanie sa začne od pondelka 30. januára tohto roka vo vybraných vakcinačných centrách.

Vakcína Comirnaty

Nové vakcíny, s ktorými ministerstvo zdravotníctva začína očkovať, sú od výrobcov Sanofi Pasteur, Moderna a Pfizer/BioNTech. Ide o vakcíny VidPrevtyn Beta od spoločnosti Sanofi Pasteur pre osoby staršie ako 18 rokov, Spikevax bivalent Original/Omicron BA.4-5 pre osoby staršie ako 18 rokov a Comirnaty Original/Omicron BA.4-5 pre deti vo veku 5 až 11 rokov, ktoré budú dostupné iba ako posilňujúce dávky.

Vakcína Comirnaty pre dojčatá a deti vo veku od 6 mesiacov až 4 rokov sa bude podávať v základnej očkovacej schéme. Okrem aplikácie posilňujúcich dávok je stále možné očkovanie základnej schémy – teda podanie prvej a druhej dávky pôvodnými vakcínami proti COVID-19.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie ComirnatyModernaMZ Ministerstvo zdravotníctva SRNCZI Národné centrum zdravotníckych informáciíPfizerSanofi Pasteur