Naďovo ministerstvo posilní zdravotníctvo, okamžite nasadí do nemocníc ďalších vojenských lekárov

Jaroslav Naď
Minister obrany Slovenskej republiky Jaroslav Naď. Foto: archívne, SITA/Ľudovít Vaniher

Jedenásť nových vojenských lekárov okamžite nasadia do nemocníc. V zdravotníckych zariadeniach po celom Slovensku momentálne pracujú všetci dostupní vojenskí lekári – tridsaťpäť z nich pôsobí priamo v nemocniciach a traja v ambulanciách.

Lekári sú nad zlato

V najbližších dňoch ich posilní aj jedenásť nových lekárov Ozbrojených síl SR (OS SR), ktorých v stredu v priestoroch Akadémie ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika v Liptovskom Mikuláši slávnostne vyradili. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa ministerstva obrany Martina Kovaľ Kakaščíková.

Viac o téme: Koronavírus

„Lekári a vôbec zdravotnícky personál je v súčasnosti naozaj nad zlato. Preto som rád, že nesmierne vyčerpaných hrdinov v bielych plášťoch posilnia ďalší lekári z radov ozbrojených síl. Sme tu pre občanov a pre záchranu ich životov a zdravia sme pripravení poskytnúť všetky dostupné kapacity,“ povedal minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO).

Majú za sebou základný vojenský výcvik

Ako priblížil hlavný lekár OS SR, brigádny generál Roman Jantoš, v rámci prípravnej štátnej služby lekári úspešne absolvovali základný vojenský výcvik v Základni výcviku a mobilizačného doplňovania Martin a dôstojnícky kurz pre absolventov vysokých škôl na Akadémii ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika v Liptovskom Mikuláši.

„Dvaja z jedenástich nových lekárov už majú ukončenú špecializáciu, ostatní sú zaradení do špecializačného štúdia v rôznych špecializačných odboroch,“ priblížil.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Jaroslav NaďMartina Kovaľ KakaščíkováRoman Jantoš
    Firmy a inštitúcie Akadémia ozbrojených síl generála Milana Rastislava ŠtefánikaMO Ministerstvo obrany SROzbrojené sily SR