Nemocnica Bory už má uzatvorené zmluvy so všetkými poisťovňami, k podpisu pristúpila aj VšZP

Nemocnica Bory
  • aktualizované 27. marca o 18:23

Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) ukončila posudzovanie žiadosti Nemocnice Bory o zazmluvnenie. „Poisťovňa pristúpi k podpisu zmluvy pre tie typy zdravotnej starostlivosti, ktoré je nemocnica aktuálne schopná plnohodnotne zabezpečiť,“ uviedla v tlačovej správe hovorkyňa VšZP Eva Peterová.

Zdravotnícke zariadenie podľa stanoviska pre agentúru SITA víta rozhodnutie štátnej poisťovne.

„Potrebujeme si detailne preštudovať návrh ich zmluvy. Veríme, že k zazmluvneniu novej nemocnice dôjde čo najskôr,“ reagoval hovorca ProCare a Svet zdravia Tomáš Král.

Nemocnica Bory požiadala o zazmluvnenie všetky tri zdravotné poisťovne 15. februára tohto roka. Na začiatku marca uzavrela zmluvy na prvý balík ambulantnej starostlivosti s poisťovňami Dôvera a Union. Štátna zdravotná poisťovňa tak bola poslednou poisťovňou, ktorá nemala podpísanú zmluvu medzi ňou a Nemocnicou Bory.

Nemocnica Bory sa oficiálne otvára 30. marca tohto roka. Ako prvé uvedie do prevádzky špecializované nemocničné ambulancie. Okrem nich koncom marca otvorí aj rádiologické oddelenie a pracovisko radiačnej onkológie. Nasledovať bude jednodňová zdravotná starostlivosť. V máji pribudnú prvé hospitalizácie v lôžkovej časti nemocnice, začiatkom júna otvorí pôrodnicu s neonatológiou.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eva PeterováTomáš Král
Firmy a inštitúcie Dôvera zdravotná poisťovňaNemocnica BoryUnion zdravotná poisťovňaVšZP Všeobecná zdravotná poisťovňa