Nemocnica Košice-Šaca eviduje ďalší pokles pacientov s COVID-19, opatrenia však zrušiť neplánuje

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Nemocnica Košice - Šaca
Areál nemocnice Košice - Šaca. Foto: www.facebook.com

Počet hospitalizovaných pacientov s diagnózou COVID-19 v nemocnici Košice – Šaca stále klesá. Očakáva sa, že ide o prechodné zlepšenie situácie pred nárastom prípadov súvisiacich s mutáciou omikron.

Viac o téme: Koronavírus

Všetky zavedené epidemické opatrenia preto naďalej zostávajú v platnosti. Informovala o tom hovorkyňa skupiny Agel SK Martina Pavliková.

Pribúdajú ľudia nakazení omikronom

„Momentálne poskytujeme zdravotnú starostlivosť šiestim pacientom s ochorením COVID-19, pričom ani jeden z nich si aktuálne nevyžaduje podporu umelej pľúcnej ventilácie. Dvaja pacienti sú zaočkovaní, štyria nie sú. Pribúdajú počty nakazených omikronom. Príznaky sú však iné ako pri variante delta, v najväčšej miere má zastúpenie potenie, najmä v noci, a vypadávanie vlasov,“ uviedol námestník nemocnice Košice – Šaca Maroš Varga.

V tejto súvislosti pripomenul, že najúčinnejšiu ochranu voči ochoreniu poskytuje očkovanie.

Zvýšili počet očkovacích dní

Z uvedeného dôvodu Vakcinačné centrum nemocnice Košice – Šaca s účinnosťou od 10. januára zvýšilo počet očkovacích dní. V priebehu mesiaca január majú záujemcovia možnosť využiť na očkovanie štyri dni v týždni.

Očkujú vakcínou Comirnaty od konzorcia Pfizer/BioNTech v pondelky, utorky, štvrtky a piatky v čase od 7:00 do 14:30 v priestoroch Polikliniky VA U. S. Steel Košice.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Maroš VargaMartina Pavliková
Firmy a inštitúcie BioNTechNemocnica Košice - ŠacaPfizer