Nemocnica Košice - Šaca zakázala návštevy, do budovy vás vpustia len s respirátorom

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Nemocnica Košice - Šaca
Areál nemocnice Košice - Šaca. Foto: www.facebook.com

Oddnes sú Košice I. – IV. podľa COVID automatu zaradené do I. stupňa ohrozenia. Z uvedeného dôvodu sa od pondelka nariaďuje všetkým osobám prekrytie horných dýchacích ciest použitím respirátora. S účinnosťou od pondelka 13. septembra platí v Nemocnici AGEL Košice – Šaca aj zákaz návštev. Informovala o tom hovorkyňa AGEL SK Martina Pavlíková.

So súhlasom riaditeľa spoločnosti sú povolené návštevy len k dlhodobo hospitalizovaným a ťažko chorým pacientom, k zomierajúcim pacientom a na požiadanie pacienta kňazom za účelom podávania sviatostí.

Viac o téme: Koronavírus

„Návštevy sú povolené osobám kompletne zaočkovaným 14 dní po druhej dávke dvojdávkovej vakcíny alebo 21 dní po jednodávkovej vakcíne, alebo 14 dní po akejkoľvek dávke, ak osoba prekonala ochorenie COVID-19 za ostatných 180 dní, testovaným PCR testami nie staršími ako 72 hodín, antigénovými testami nie staršími ako 24 hodín a osobám po prekonaní ochorenia COVID-19 pred nie viac ako 180 dňami,“ uviedol riaditeľ nemocnice Pavol Rusnák.

Otec pri pôrode je povolený

V zdravotníckom zariadení platia presne stanovené pravidlá. Návštevné hodiny sú denne v čase od 14:00 do 16:00. Pred vstupom na oddelenie sú návštevy povinné ohlásiť sa u službu konajúceho personálu a predložiť doklad o splnení uvedených podmienok.

Pacienti majú povolenú iba jednu návštevu najviac dvoma osobami v trvaní maximálne 15 minút, návštevy na izbe sa nesmú krížiť. Návšteva je povinná prekryť si dýchacie cesty respirátorom FFP2 bez výdychového ventilu a vykonať hygienickú dezinfekciu rúk pri príchode aj odchode.

Návšteva sa zdržiava pri konkrétnej osobe, pre ktorú bola návšteva povolená a minimalizuje svoj pohyb na oddelení a v zdravotníckom zariadení. Prítomnosť otca pri pôrode bude umožnená, ak sa preukáže negatívnym RT-PCR testom nie starším ako 72 hodín.

Bez testu vás vyšetria až na konci dňa

Zdravotnícke zariadenie vzhľadom na zhoršujúcu sa epidemickú situáciu a zefektívnenie služieb poskytovania zdravotnej starostlivosti žiada prichádzajúcich pacientov, aby po výzve zdravotníckeho personálu predložili k nahliadnutiu doklad o vakcinácii, o prekonaní ochorenia COVID-19 pred nie viac ako 180 dňami alebo doklad o negatívnom výsledku RT-PCR alebo LAMP testu na ochorenie COVID-19 nie staršom ako 72 hodín od odberu, alebo doklad o negatívnom výsledku antigénového testu na ochorenie COVID-19 nie staršom ako 24 hodín.

Pacient má právo odmietnuť poskytnúť tieto informácie, v takom prípade môže lekár pacientovi navrhnúť otestovať sa bezodkladne v mobilnom odberovom mieste (MOM) alebo pacienta môže lekár vyšetriť na konci ordinačných hodín. K pacientovi sa bude pristupovať ako k pacientovi s pravdepodobným ochorením COVID-19. Platí to pre všetky ambulantné vyšetrenia, neplatí to pre pacientov urgentného príjmu.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Martina PavlikováPavol Rusnák
Firmy a inštitúcie Nemocnica Košice - Šaca