Nemocnica v Trnave povolí otcom byť pri pôrode, musia mať rúško a prejsť triediacim stanom

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
||||||
Obom pri príležitosti tisíceho pôrodu zablahoželalo aj vedenie nemocnice. Foto: ilustračné, Thinkstock

Fakultná nemocnica v Trnave umožní od stredy 13. mája prítomnosť otca pri pôrode. Podmienkou je dodržanie určených hygienicko-epidemiologických pravidiel. Otec musí mať na tvári rúško, na rukách rukavice a musí prejsť cez triediaci stan, ktorý je pred nemocnicou. Fakultná nemocnica o tom informovala na sociálnej sieti.

Hlavný hygienik SR Ján Mikas umožnil zdravotníckym zariadeniam vzhľadom na priaznivú epidemiologickú situáciu udeliť výnimky zo zákazu návštev na lôžkových oddeleniach za jasne stanovených hygienických pravidiel a protiepidemických opatrení.

Viac o téme: Koronavírus

Nemocnice môžu povoliť návštevy pacienta v terminálnom štádiu ochorenia, ďalej v prípade detských pacientov alebo v prípade novorodeneckých oddelení.

Fakultná nemocnica v Trnave zakázala návštevy lôžkových oddelení ešte začiatkom marca, vtedy bol dôvodom zvýšený počet prípadov chrípky a respiračných ochorení. Krátko potom pribudli preventívne opatrenia, ktoré mali zabrániť šíreniu koronavírusu. Návštevy na oddeleniach boli vylúčené, aj pacienti sa do nemocnice dostali len cez triediaci stan, ktorý pri nemocnici 18. marca postavili hasiči.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ján Mikas
Firmy a inštitúcie FN TT Fakultná nemocnica Trnava