Nemocnica vo Vranove nad Topľou obnovila činnosť detského oddelenia aj pohotovosti

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Pediater, dieťa, lekár
Foto: Ilustračné, www.gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Vranovská nemocnica obnovila od začiatku tohto týždňa plnohodnotnú činnosť detského oddelenia. Z personálnych dôvodov fungovalo oddelenie približne dva mesiace v obmedzenom režime.

Atestácia lekárok

Súbežne obnovili aj prevádzku ambulancie pediatrickej ústavnej pohotovostnej služby. Ako informovala PR špecialistka siete nemocníc Penta Hospitals Bianka Krejčíová, vranovskej nemocnici sa podarilo naplniť pôvodný plán, a to zabezpečiť počas dvojmesačného obdobia medicínsky tím potrebný na nepretržitú prevádzku detského lôžkového oddelenia.

V rámci posledných dvoch mesiacov sme potrebovali uvoľniť dve lekárky z tohto oddelenia na atestačnú prípravu s prísľubom ich návratu po úspešnom ukončení atestačnej skúšky. Bez ich prítomnosti však nebolo personálne možné zabezpečiť nepretržitý chod tohto oddelenia. Po úspešnej atestácii našich dvoch kolegýň sme však nielenže boli schopní činnosť oddelenia znova obnoviť, ale taktiež sa zvýšila aj odborná erudícia tímu,“ vysvetlil riaditeľ Nemocnice Penta Hospitals Vranov nad Topľou Eugen Lešo.

Zastabilizovaný tím

Činnosť detského oddelenia je v týchto dňoch už plne funkčná. Obnovili aj príjem detských pacientov na hospitalizáciu. Bez obmedzení funguje tiež prevádzka detskej ústavnej pohotovostnej služby.

Medicínsky tím oddelenia je momentálne zastabilizovaný a plne pripravený opäť sa nepretržite starať o našich detských pacientov. Pozitívny je aj fakt, že o prácu na tomto oddelení prejavilo záujem viacero absolventov lekárskych fakúlt,“ doplnil Lešo.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Bianka KrejčíováEugen Lešo
Firmy a inštitúcie Penta Hospitals