Nemocnice v Žilinskom kraji sú vyťažené na tretinu, obsadenosť lôžok je najnižšia od nástupu tretej vlny

FNsP Žilina, COVID pavilón
Foto: archívne, SITA/FNsP ŽŽilina.

V siedmich nemocniciach na území Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) je momentálne hospitalizovaných 142 pacientov s ochorením COVID-19.

Viac o téme: Koronavírus

Informoval o tom odbor zdravotníctva ŽSK s tým, že takmer 77 percent pacientov nie je zaočkovaných. Podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 21 pacientov.

Najnižšia obsadenosť od nástupu tretej vlny

Aktuálna tretinová obsadenosť reprofilizovaných lôžok je podľa dostupných štatistík najnižšia od nástupu tretej vlny pandémie. Ešte pred tromi týždňami bolo hospitalizovaných 251 pacientov nakazených koronavírusom.

Zo štyroch nemocníc v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK je najviac pacientov hospitalizovaných v čadčianskej nemocnici, kde sa momentálne starajú o 32 ľudí nakazených koronavírusom, z ktorých 23 nie je zaočkovaných.

Situácia sa zhoršila v Trstenej

Oproti minulému týždňu sa zhoršila situácia v Hornooravskej nemocnici s poliklinikou Trstená, kde je obsadených 25 COVID lôžok.

„Dolnokubínska nemocnica eviduje aktuálne 13 pacientov s ochorením COVID-19 a o dvoch pacientov sa starajú v nemocnici v Liptovskom Mikuláši,“ uviedol odbor zdravotníctva.

V ostatných troch nemocniciach na území kraja je hospitalizovaných spolu 70 pacientov s ochorením COVID-19. Najviac ich leží v Univerzitnej nemocnici Martin, kde sa starajú o 31 ľudí nakazených koronavírusom, z ktorých 28 nie je zaočkovaných.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ŽSK Žilinský samosprávny kraj (VÚC)