Nemocnice získajú financie na investičné projekty za 27,6 milióna eur

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Nemocnica
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Nemocnice v zriaďovateľskej pôsobnosti Ministerstva zdravotníctva SR získajú financie na investičné projekty v celkovej hodnote 27,6 milióna eur.

Rezort zdravotníctva zverejnil priorizovaný investičný plán na roky 2025 – 2028, v ktorom vybral 18 zdravotníckych zariadení na základe hodnotiacich kritérií. Ministerstvo sa zameralo na zdravotnícke zariadenia, ktoré v uplynulých rokoch nedostali žiadne financie. Hodnota každého jedného projektu je viac ako milión eur.

Projekty sú rozdelené do troch skupín

Robíme všetko pre to, aby sa do našich nemocníc dostali prostriedky na nevyhnutné rekonštrukcie a modernizáciu. Pre zlepšovanie zdravotnej starostlivosti o pacientov je nepochybne dôležité aj skvalitňovanie a modernizácia priestorového a prístrojového zariadenia zdravotníckych zariadení naprieč Slovenskom,“ uviedla ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková. Dodala, že verí, že tento krok zvýši aj atraktivitu zdravotníckych zariadení pre odborný personál.

Investičné projekty sú rozdelené do troch skupín. Ide o pokračujúce investičné projekty, ktoré sa začali realizovať v roku 2024, projekty financované Plánom obnovy a odolnosti, ktoré budú vyžadovať doplnenie finančných prostriedkov a nové investičné projekty, ktorých realizácia začne v roku 2025.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

O aké projekty ide?

Ide o projekty ako sú napríklad rekonštrukcia mostného objektu v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura Košice, prístavba pracoviska MR a novej robotickej sály v Národnom onkologickom ústave Bratislava, stravovacie zariadenie a technické zabezpečenie Psychiatrickej nemocnice Profesora Matulaya Kremnica a mnohé ďalšie. Investičná pomoc nemocniciam týmto krokom nekončí.

V dohľadnom čase sa ministerstvo zdravotníctva chystá prerozdeľovať ďalšie prostriedky do našich nemocníc. Takýmto spôsobom chceme riešiť situáciu v dlhodobo zanedbávaných zariadeniach, ktoré potrebujú modernizáciu a nové moderné prístrojové vybavenie,“ doplnila ministerka.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Zuzana Dolinková
Firmy a inštitúcie MZ Ministerstvo zdravotníctva SRNOÚ Národný onkologický ústavPsychiatrická nemocnica Profesora Matulaya v KremniciUNLP KE Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice