Nitra sa nechce prefarbiť na čierno, začne ponúkať očkovanie v obchodnom dome a nasadí aj výjazdové tímy

Očkovanie, Očkovanie v Michalovciach
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Mesto Nitra na svojom území v najbližších dňoch zriadi viacero mobilných očkovacích miest. Výjazdové jednotky a pomoc mestu ponúkol Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK). Mesto Nitra podľa primátora Mareka Hattasa urobí všetko pre to, aby okres získal žolíka a vyhol sa čiernej farbe v COVID automate.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

Okres Nitra sa môže zatvoreným hotelom, reštauráciám alebo fitnescentrám vyhnúť, ak sa váhajúci obyvatelia rozhodnú dať sa zaočkovať. Aktuálne v okrese chýba necelých 600 zaočkovaných ľudí nad 50 rokov veku, aby bola dosiahnutá hranica 65 percent, ktorá znamená zlepšenie zaradenia v COVID automate.

Očkovanie vo viacerých lokalitách

Nitra zriadi podľa Henricha Vargu z kancelárie primátora očkovacie miesta v spolupráci s Banskobystrickým samosprávnym krajom vo viacerých lokalitách s frekventovaným pohybom ľudí. Už v piatok 5. novembra začne fungovať očkovacia jednotka v obchodnom centre Mlyny.

Pôsobiť tu bude pravidelne každý piatok a sobotu od 10:00 do 18:00. Vždy v pondelok od 7:00 do 13:00 bude očkovanie dostupné v poliklinike Chrenová a v stredu v rovnakých časoch v poliklinike Klokočina.

Ochrana životov a udržanie ekonomiky

Na Klokočine sa začne už na budúci týždeň, na Chrenovej od 15. novembra. Očkovať budú dvojdávkovou vakcínou od konzorcia Pfizer/BioNTech aj jednodávkovou vakcínou Janssen.

„Rozhodli sme sa, že už nebudeme čakať na nitriansku župu. Od tohto momentu preberáme iniciatívu a mobilné očkovanie zastrešíme my. Sme nesmierne vďační za ponuku Banskobystrického samosprávneho kraja, ktorý nám dal k dispozícii vakcinačné kapacity. Vďaka ich proaktívnemu prístupu a pomoci vieme prísť bližšie k ľuďom. Som presvedčený, že nerozhodnutí obyvatelia už nebudú váhať a pomôžu nám vyhnúť sa najhoršiemu. Ide o udržanie ekonomiky, ale v prvom rade o ochranu životov,” hovorí primátor mesta Nitra Marek Hattas.

Jednorazová návšteva

Mobilné očkovacie tímy vyrazia v Nitre aj do lokalít, ktoré sú buď vzdialené od centra mesta alebo horšie dostupné. Očkovanie prebehne v kultúrnych domoch na Zobore, nasledovať budú Dražovce a Janíkovce.

Návšteva výjazdovej jednotky v kultúrnych domoch bude jednorazová s tým, že po 28 dňoch sa očkovací tím na miesto vráti, aby podal druhú dávku vakcíny, prípadne zaočkoval nových záujemcov.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Henrich VargaMarek Hattas
    Firmy a inštitúcie BBSK Banskobystrický samosprávny krajPfizerVaccine Janssen