NÚSCH chce kúpiť nový CT prístroj

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
NÚSCH
Foto: SITA / Marko Erd

Hodnota zákazky bude zhruba 1,3 mil. eur

Národný ústav srdcových a cievnych chorôb v Bratislave chce kúpiť nový CT prístroj. Podľa oznámenia o vyhlásení verejného obstarávania bude hodnota zákazky zhruba 1,3 mil. eur.

Prístroj bude špecializovaný na diagnostiku ochorení srdca a ciev, no dajú sa ním vyšetriť aj bežné ochorenia.

Rýchly a dobre rozlišujúci

„Prístroj bude schopný vykonať vyšetrenia srdca za menej ako jeden srdcový sťah s detailným rozlíšením drobných cievnych štruktúr. Vysoká rýchlosť prístroja tiež umožní vyšetriť detských kardiologických pacientov, u ktorých rýchla akcia srdca inak vyšetrenie znemožňuje,“ uviedol NÚSCH.

Prístroj bude mať pokročilé, radiáciu redukujúce techniky, čo je nevyhnutná podmienka pre časté kontroly pacientov alebo pre vyšetrenia detí.

Komplexná zákazka

V zákazke je zahrnutá aj demontáž a odvoz starého CT prístroja, dodanie nového CT, montáž, inštalácia, nevyhnutné stavebné práce a elektroinštalačné práce, ako aj jeho sprevádzkovanie, odskúšanie a zaškolenie obsluhujúceho personálu.

Zákazka sa nebude deliť na časti, má trvať 24 mesiacov. Podľa informácií zverejnených v Dodatku k Úradnému vestníku EÚ je lehota na predkladanie žiadostí o účasť do 22. novembra 2018.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie NÚSCH Národný ústav srdcových a cievnych chorôb