O opatreniach proti šíreniu koronavírusu bude informovať aplikácia pre mobil

mobilná aplikácia, mobil, telefón
Foto: ilustračné, Getty Images

Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) pripravilo aplikáciu Moje ezdravie, ktorá obsahuje aktuálne opatrenia a nariadenia.

„V aplikácii pre občanov Moje ezdravie  ľudia jednoduchým a prehľadným spôsobom získajú informácie o aktuálne platných nariadeniach štátu a relevantných inštitúcií,“ uviedol generálny riaditeľ NCZI Peter Blaškovitš.

Postupne pribudnú ďalšie funkcionality. Občan bude môcť napríklad prostredníctvom dotazníka požiadať  o pomoc pri potrebe vyšetrenia na COVID-19, či zaregistrovať sa do domácej karantény.

Aplikácia je podľa NCZI už dostupná pre zariadenia so systémom iOS. Na overenie pre systém Android sa ešte čaká.

Pribudnú aj otázky a odpovede

Spustenie aplikácie Moje ezdravie NCZI plánovalo aj pred vypuknutím pandémie. Vzhľadom na situáciu však urýchlilo jej vývoj a publikovanie pre občanov. V aktuálne dostupnej verzii sú dôležité upozornenia a usmernenia.

Viac o téme: Koronavírus

Aplikácia bude operatívne dopĺňaná o ďalšie dôležité časti s informáciami o postupoch ako sa správať po návrate zo zahraničia, o prehľade otvorených prevádzok a služieb.

Bude obsahovať rôzne rady a tipy ako užitočne využiť čas doma a ďalšie dôležité aktualizované údaje. Pribudnú aj často kladené otázky a odpovede, ktoré sú vyberané z otázok smerovaných na infolinku NCZI.

 „Našou snahou je okrem našej infolinky 0800 221 234 a webu korona.gov.sk aj takýmto spôsobom poskytnúť občanom to najpodstatnejšie, čo sa v súvislosti s ochorením COVID-19 na Slovensku udeje,“ dodal Blaškovitš.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Blaškovitš
Firmy a inštitúcie NCZI Národné centrum zdravotníckych informácií