Očkovanie proti koronavírusu je kľúčové a treba o ňom čo najviac informovať zdravotníkov, myslí si SK SaPA

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Virus Outbreak
Zdravotníkov je potrebné čo najviac informovať o potrebe a spôsobe bezpečného očkovania. Foto: archívne, AP Photo/Craig Ruttle, File

Zdravotníkov je potrebné čo najviac informovať o potrebe a spôsobe bezpečného očkovania prostredníctvom vzdelávacích programov. Treba tiež maximálne využiť kapacity na to, aby bolo zriadených čo najviac vakcinačných centier aj napriek preťaženosti zdravotníkov.

V tlačovej správe to uviedla Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek (SK SaPA) s tým, že očkovanie proti koronavírusu považuje za kľúčové. V prípade nedostatku kapacít lekárov pre očkovanie v centrách by bolo podľa prezidentky komory Ivety Lazorovej na mieste využiť aj sestry s pokročilou praxou.

Viac o téme: Koronavírus

„Uvedomujeme si, že programy hromadného očkovania budú čeliť mnohým prekážkam, ktoré môžu prekonať iba skúsené sestry. Nepochybujeme o tom, že sestry a ich kolegovia v zdravotníctve sú odhodlaní vykonávať proces očkovania s rovnakou odvahou a odhodlaním, ako prejavili pri ošetrovaní pacientov, či počas plošného testovania od samotného vypuknutia pandémie,“ konštatovala prezidentka SK SaPA. Ako dodala, je na vláde, aby na splnenie tejto úlohy zabezpečila zdravotníkom potrebnú podporu.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek je samosprávna stavovská organizácia s celoslovenskou pôsobnosťou. Sídli v Bratislave, združuje 40-tisíc sestier a pôrodných asistentiek. Hlavnou úlohou SK SaPA je obhajovať profesijné, hospodárske a sociálne záujmy členov komory v zdravotníckych, sociálnych, školských a iných zariadeniach.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Iveta Lazorová
Firmy a inštitúcie SKSaPA Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek